Podzimní část mistrovských fotbalových soutěží OFS Hradec Králové ročníku 2016/2017 skončila o víkendu 14. kolem (předehrávaným jarním). Deník přináší tradiční ohlédnutí.

Hradecký Votrok okresní přebor: Na špici tabulky jsou Myštěves a Skřivany (oba 32 b.), 3. Slavia Hradec B (26), na opačném pólu 13. Syrovátka (10) a Vysoká B (5).

CK Votrok III. třída: Tabulku vede se 14 výhrami a 42 body Lhota p. L. před Praskem (32), na chvostu 13. Nepolisy B (8) a N. Bydžov C (7).

Jako IV. třídy A a B: V áčku jsou na špici Libčany (31) před Jeníkovicemi (29), béčko vede nově Myštěves B (22), následují Lužec a Převýšov B (oba 21).

Borec kola: Brankář Zdeněk Zasadil (Kunčice B). V utkání okresního přeboru Kunčice B vers. Stěžery (2:1) kryl řadu vyložených šancí soupeře, čímž výrazně přispěl k výhře svého týmu.

Smolaři kola: Pokutový kop nedali dva hráči: Hrubeš (Skřivany), Pekáč (Neděliště); vlastní gól (tři hráči): Daxner (Starý Bydžov), Rücker (Jeníkovice), Tobišek (Kobylice B).

Statistiky

Keepersport brankáři s vychytanou nulou – OP: 5 – Hrubeš (Skřivany), 3 – Finke (Dohalice), Linhart (Slavia HK B), Samšeňák (Stěžery), Špičák (Červeněves), Teichman, 2 – Michalička (oba Myštěves), R. Pleskot (Syrovátka), Soldán (Boharyně), Tomášek (Cerekvice), Žarnovský (Kosičky), 1 – L. Brambora, F. Neumann (oba Probluz), Červenka (Vysoká B), Chmelař (Cerekvice), Kollátor, Vocl (oba Třebeš B), Moník, Trojan (oba Slavia HK B), Zasadil (Kunčice B). III. třída: 5 – Tluka (Lhota p. L.), 4 – Kiršbaum (Neděliště), 3 – Křičenský (M. Lhota), Tomek (Kosičky B), 2 – Drugda (Prasek), 1 – P. Batelka (N. Bydžov C), Holý (Prasek), Joneš (Neděliště), Sedláček, Vašata (oba Nový HK B), Šanda (Roudnice B), P. Šoltys, Šulc (oba Ohnišťany), P. Tůma (Lovčice), Vlk (N. Město). IV. třída A: 5 – Soukup (Libčany B), 4 – Černý (Jeníkovice), 3 – Šlesingr (Hořiněves), 2 – Adamovič (Libřice), 1 – Hlaváč, Holeček (oba Černilov B), Podsadlo, Telinger (oba Probluz B), Satranský (Sendražice), Šlor (Libřice). IV. třída B: 5 – Čihák (Klamoš), 3 – Haviar (Převýšov B), 2 – Rygl, Šafařík (oba Lužec), 1 – Hanuš (Kobylice B), Chládek, Kulhánek (oba Myštěves B), Sucharda (Červeněves B).

Kanonády týmů: Černilov B – Probluz B (8:1), Myštěves – Cerekvice (6:3), Libřice – Sendražice (6:0), Myštěves B – Červeněves B (6:2), Syrovátka – Slavia HK B (0:5), Skřivany – Probluz (5:0), Dohalice – Kosičky (2:5), St. Bydžov – Lhota p. L. (0:5), M. Lhota – N. Bydžov C (5:2), Loko HK B – Prasek (1:5), Jeníkovice – Libčany B (3:5), Hořiněves – Smiřice B (5:3).

Střelci kola: 4 branky: Petr Jelen (Černilov B); 3 branky: J. Jelínek (Myštěves), Mukařovský (Slavia HK B), J. Černý (Kosičky), Jindra, Přiklopil, Karola (vš. Nový HK B), Němec (Prasek).

Gól hattricky po 14. kole – 5 branek: Mokrý (Libčany B); 4 branky 2x: Čížek (Myštěves A a B); 4 branky + hattrick: V. Čihák (Lhota p. L.); 4 branky: Benák, Jelen (oba Černilov B), P. Kaliáš (Myštěves), Schubert (Skřivany); 2 hattricky: M. Jindra, Přiklopil (oba Nový HK B), Ma. Stránský (Kosičky A a B); 1 hattrick: R. Bělina (Cerekvice), J. Beránek, Žilka (oba N. Bydžov C), J. Černý (Kosičky), Dítě, Dvořák, Havlíček (vš. Kobylice B), Donát (Kosičky B), Dvořák (Ohnišťany), Radim Fiala, Pa. Tomeš (oba St. Bydžov), F. Havlena, J. Havlena, J. Jelínek (vš. Myštěves), Hegr, Kulič (oba Lhota p. L.), Hlaváč, Vobořil (oba Myštěves B), Karola (Nový HK B), Kopta (Neděliště), J. Labík (Převýšov B), Malý, Šafařík (oba Lužec), Mukařovský (Slavia HK B), Němec, Nový (oba Prasek), Rys (Klamoš), Šusta (Lovčice), J. Tomeš (Roudnice B), Vaníček (Nepolisy B), Vlkanova (Třebeš B), Zikl (Libčany B).

Branky: Celkem v 21 zápasech padlo 118 gólů (D 61, H 57). OP: 35 (D 17/H 18), 3. třída: 39 (13/26), 4. třída A: 31 (22/9), 4. třída B: 13 (9/4).

Branky za 14 kol: OP 406 (244/162), 3. třída 498 (271/ 227), 4. třída A 230 (131/99), 4. třída B 198 (128/70). Celkem: 1332 (774/558).

Pokutové kopy: Celkem rozhodčí nařídili 7 penalt (4 pro domácí a 3 pro hosty). Proměnili (5): Kouba (Jeníkovice), P. Brett (Myštěves B), J. Batelka, Tvarůžek (oba N. Bydžov C), Vašata (Nový HK B); nedali (2): viz Smolaři kola.

Žluté karty v kole: Celkově rozhodčí udělili 56 ŽK (domácí 23, hosté 33). OP 29 (12/17), 3. třída 16 (8/8), 4. třída A: 3 (1/2), 4. třída B: 8 (2/6).

Žluté karty celkem: OP 327 (154/173), 3. třída: 274 (130/144), 4. třída A: 98 (46/ 52), 4. třída B: 108 (47/61); celkem 807 (377/430).

Červené karty v kole: celkem 3 (D 1/H 2). Kocourek (Neděliště), Bambas (N. Město), Dušek (Kobylice B).

Červené karty celkem: 48 (20/28).

Divácká návštěva v kole: OP 357 (průměr 51), 3. třída 220 (31), 4. třída A: 155 (39), 4. třída B: 83 (28). Celkově vidělo 21 zápasů 815 diváků (průměr 39).

Diváci celkem: OP 7370, 3. třída 5793, 4. třída A 2965, 4. třída B 2162. V ročníku 2016/17 vidělo zápasy celkem 18.290 diváků.

Návštěvy kola: 80 Jeníkovice – Libčany B, 75 Kunčice B – Stěžery, 73 Dohalice – Kosičky, 70 Skřivany – Probluz.

Sestava 14. kola OP dospělých

Soldán (3, Boharyně) - Vlach (2, Třebeš B), Denk (Kunčice B), A. Král (2, Červeněves) - Vysuček (2, Skřivany), Pospíšil (Myštěves), J. Černý (2, Kosičky), Jonáš (3, Cerekvice) - J. Jelínek (Myštěves), Mukařovský (3, Slavia Hradec B), Melichar (Boharyně)

Sestava podzimu OP dospělých

Soldán (3, Boharyně) - L. Rohlíček (4, Slavia Hradec B), Škaloud (4, Skřivany), Ma. Stránský (3, Kosičky) - Jonáš (3, Cerekvice), J. Calta (4, Červeněves), J. Havlena (4, Myštěves), Havrda (3, Probluz) - Kaliáš (3, Myštěves), Kulhánek (4, Dohalice), Schubert (6, Skřivany)

Lubomír Douděra