V případě vítězství by „votroci" přezimovali na postupovém místě, což nezní špatně.

„Je nám jasné, že bychom si upevnili postavení ve špičce tabulky. Z tohoto pohledu se jedná o velmi důležitý zápas," prohlásil v rozhovoru pro Deník kouč Luboš Prokopec.

Ještě dál zachází stoper Adrian Rolko. „Podle utkání s Karvinou budeme hodnotit celý podzim," říká.

2. kolo:
Karviná – Hradec Králové 2:1 (2:1)
Branky: 10. Hottek, 37. Jovanovič – 25. Malinský.

Karviná: Paleček – Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Knötig – Vaněk (79. Gonda), Hottek – Ciku (68. Svatonský), Vladavič, Eismann – Mišinský (72. Pavelka).

Hradec: Lindr – Poděbradský, Plašil, Hochmeister, Zelený – Kraják (75. Shejbal), Šisler, Kučera, Malinský (67. Voltr) – Kopáč, Kulič (58. Zec).

Hradec prostě bere pondělní dohrávku 16. kola smrtelně vážně. I vzhledem k přítomnosti televizních kamer.

„Každý hráč si píše svůj životopis. V televizi má možnost na sebe upoutat dobrým výkonem. I pro nás je to motivace. Chceme ukázat, že jsme se po letním vypadnutí z první ligy někam posunuli. Záleží nám na tom," upřímně říká Prokopec.

Jeho tým narazil na Karvinou ve 2. kole a prohrál 1:2.

„Máme jim co vracet. Na jejich hřišti jsme se prezentovali velice špatně," vzpomíná Rolko, který byl v Karviné nehrál, protože byl v trestu po červené kartě v derby s Pardubicemi.

Od té doby ale udělali velký výkonnostní skok. Užívali si šňůru vítězných zápasů, vyšplhali se až na samotnou špici tabulky.

Jenže teď  to zase trochu drhne. Především venku se Hradci nedaří. V duelech s týmy ze suterénu (Vlašim, Bohemians, Vltavín) sebrali jen dva body za upocené plichty.

„Nezvládli jsme to," přiznává Rolko. „Doma jsme ale silní. Když budeme hrát rychle a nátlakově, šance přijdou. Jen je musíme využít."

Karviná je se brodí krizí. V posledních čtyřech zápasech získala jen bod za remízu se Sokolovem. „Hradec šlape, my jsme na tom opačně," povzdechl si karvinský kouč Josef Mazura.