Podzimní derniéra dopadla na jedničku. V závěrečném podzimním 18. kole nejvyšší dorostenecké soutěže zvítězili svěřenci trenéra Luboše Prokopce ve městě automobilů 2:1 a na svém kontě mají 34 body.

I. liga staršího dorostu

FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 1:2 (0:1). Branky: Junkicz – Bodlák, Krčál. FC Hradec: Vízek – Holeš, Krčál, Kratochvíl – Bodlák (61. Hegr), Kafka (88. Kučera), Mariotti, Bláha (80. Vejchoda) – Jukl (86. Hannich), Petráček, Krátký (55. Kovář).

V závěrečném podzimním vystoupení chtěli „votroci“ potvrdit dobrou formu z předešlých zápasů. V úvodní dvacetiminutovce se jim však herně příliš nedařilo. Středočeši získali územní převahu, Mířič v dobré pozici pálil mimo hradeckou branku a se střelou Klobásy si poradil brankář Vízek. Následně obrana „votroků“ odvrátila do bezpečí dva rohové kopy.

Svěřenci trenéra Luboše Prokopce poprvé udeřili až ve 25. minutě, ale stálo to za to. Po rychlé kombinační akci a následném centru Bláhy z levé strany se k míči dostal Bodlák a jeho parádní střela z voleje skončila v síti – 0:1.

Gól „votroky“ pořádně povzbudil a do konce poločasu mohli zápas rozhodnout. Ve 32. min. střelu Mariottiho stačil domácí brankář Hankič vyrazit pouze k nohám Jukla, jenže ten branku z malého vápna přestřelil. O pět minut později se sám na domácího gólmana řítil Petráček, ale strážce mladoboleslavské branky jej skvělým zákrokem vychytal.

V úvodu druhého dějství nejprve domácí Klobása v dobré pozici mířil nad Vízkovu branku, ale v 50. min. naopak podruhé propukla hradecká radost. Po rohu Mariottiho prošel míč až k zadní tyči, kde se hlavou prosadil neobsazený Krčál – 0:2.

Až do sedmdesáté minuty hradečtí fotbalisté kontrolovali hru, ale třetí gól se jim vstřelit nepodařilo. V závěrečné dvacetiminutovce se nepochopitelně stáhli a soustředili se na bránění dvoubrankového náskoku.

Středočeši vycítili šanci a získali územní převahu. Výsledek se jim ovšem podařilo jen zkorigovat, a to v 81. minutě, kdy se prosadil Junkicz – 1:2. Více už jim pozorná obrana „votroků“ v čele s brankářem Vízkem nedovolila.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové st. dor.: „Byl to zápas, který mnoho fotbalové krásy nenabídl. Soupeř byl po většinu času lepším celkem. Nám chyběl pohyb, větší aktivita a chuť hrát. Proto byl obraz hry takový. Jsem spokojen s výsledkem, protože pro soupeře to byla první domácí porážka. Na druhou stranu náš výkon měl být určitě lepší.“