Před rekordní návštěvou domácí bez zkušených Kaciáně a Podlipného sehráli s druholigistou zápas, v němž byli ve hře až do konce utkání.

Hosté byli zpočátku aktivnější, střelecké pokusy Černého, Rezka a Přibyla však gólem neskončily. Domácí se do střeleckých pozic dostávali sporadicky, jen ve 12.Lindra ohrozil Hrmo. V 18. minutě po centru Svobody otevřel hlavou skóre nejmladší hráč na hřišti devatenáctiletý Dvořák.

Hra se pak odvíjela ve středu pole a další střelecké příležitosti se nerodily. Až ve 36., po centru Černohubého usměrnil míč do hradecké sítě Jůn – 1:1. Byl to gól jako z čistého nebe. Favorit však ještě do poločasu opět strhl vedení na svoji stranu, po centru Dvořáka se z voleje trefil Černý – 1:2.

Také po změně stran byli hosté aktivnější, ale Černého lob ani střela Dvořáka z úhlu do prázdné branky se gólově neujaly. V 58. zahžmělo před hradeckou brankou. Po standardce Hrma se hlavou přesně na zadní tyč trefil Kopřiva a bylo vyrovnáno.

Domácí gól povzbudil, další jedovatý projektyl vyslal na Lindra Černohubý. Hosté nebyli zcela přesní v kombinaci, ale domácí neměli již dostatečnou útočnou sílu. V 69. marně reklamovali faul na Vrbu, hosté z rychlé akce se dostali až před Černíka a Dvořák chytrým lobem rozhodl o hradeckém postupu.

Sokol Živanice - FC Hradec Králové 2:3
Branky:
36. Jůn, 58. Kopřiva – 18. a 69. Dvořák, 41. Černý. Rozhodčí: Drábek (Pardubice). ŽK: 3:1. Diváci: 855. Poločas: 1:2.
TJ Sokol Živanice: V. Černík – Vrážel (64. J. Černík), Vrba, Ferčák, Michal – Hrmo, Mocanu, Kopřiva, Černohubý – Jůn (81. Moravec) Balog (78. J. Kovařík).
FC Hradec Králové: Lindr – Přibyl (64. Němeček), Wozniak, Chleboun, Kalousek – Svoboda, Vít (64. Pacák), Fischer (81. Hašler), Rezek – Černý, Dvořák.