Postup by se rovnal zázraku. Fotbalisté Hradce Králové ve středu nastoupí v Plzni do odvety osmifinále Poháru FAČR. „Votroci" budou na trávníku velkého favorita a momentálního lídra Synot ligy dohánět čtrnáct dní starou domácí prohru 1:2. Duel ve Štruncových sadech začíná v 17 hodin.

Domácí Viktoria si nic jiného než postup nepřipouští. Vyřazení by loňský vicemistr bral jako pořádný výbuch. Do karet mu hraje i pohárová matematika, do čtvrtfinále ho posune i prohra 0:1. Hradečtí by museli vyhrát 3:2, 4:3 atd., nebo o dva a více gólů. V případě shodné výhry 2:1 by se hned zahrával penaltový rozstřel.

„Víme, že co se týče postupu, je situace složitá. Musíme vstřelit minimálně dvě branky a  žádnou nedostat, nebo maximálně jednu a dovést zápas do penalt. Ale už hrát s Plzní je pro nás prestižní. Chceme hrát aktivně, být důstojným soupeřem a Plzni situaci pořádně znepříjemnit," řekl před utkáním hradecký kouč Bohuslav Pilný.

Souboj s jedním z nejlepších českých týmů posledních let Pilný bere jako výbornou konfrontaci. Nemyslí si, že by Plzeňští pojali duel lehkovážně a tím by se otvírala šance pro jeho tým. „Neočekávám, že by soupeř utkání nějak podcenil. Poslední ligový zápas prohrál (v Jihlavě 1:2), a proto mužstvo přistoupí k tomuto pohárovému zápasu s plnou odpovědností," myslí si.

„Votroci" na západě Čech nemohou využít všechny hráče. Brankář Tomáš Koubek a obránce Tomáš Holeš jsou s reprezentací do 21 let, s níž v pátek absolvovali přípravné utkání s Dánskem a včera proti Německu. „S reprezentační osmnáctkou je také Dan Trubač," doplnil Pilný. „Sestava tedy bude určitě jiná. Také chceme některé hráče vidět na jiných postech, než na jaké jsou zvyklí," poukázal kouč.

Otazník visí i nad dalšími  fotbalisty – trojice Petr Mareš, Matěj Kotiš a Hynek Prokeš v uplynulých dnech doléčovala lehčí zdravotní šrámy. „V pondělí měl teplotu ještě Kuba Chleboun," přidal další jméno trenér Pilný, ale hned dodal: 
„U všech se to ovšem postupně dostává do normálu, takže v neděli na Slavii bychom měli být všichni zdraví a připraveni podat co nejlepší výkon."

Právě dnešní souboj v Plzni by měl hlavně posloužit k tomu, aby mužstvo bylo co nejlépe připraveno na poslední dva podzimní ligové duely – v neděli na Slavii a příští sobotu doma  s Brnem. „Myslím si, že v těchto dvou zápasech můžeme hodně získat," je přesvědčený Pilný. „Votroci" jsou v lize se sedmi body poslední a plný bodový zisk by je znovu vrátil do hry o záchranu.

Pohár FAČR – osmifinále, úvodní utkání 4. listopadu:
FC Hradec Králové – FC Viktoria Plzeň 1:2 (1:1). Branky: 37. Kotiš – 42. Bakoš, 63. Hubník. Rozhodčí: Berka – Štěrba, Zeman. ŽK: 67. Hubník. Počet diváků: 1446. Hradec: Kuciak – Holeš, Chleboun, Plašil, P. Čermák – Hable (76. Šultes), Križko – Kotiš, Trubač, Malinský (63. A. Čermák) – Vaněček (76. Prokeš). Plzeň: Bolek – Hubník, Limberský (46. Medveděv), Procházka, Kovařík – Horváth, Hrošovský – Vaněk (76. Petržela), Bakoš (90. Kratochvíl), Pilař – Holenda.