Pardubice jsou historicky prvním vítězem MOL eCupu, virtuální podoby domácího poháru ve hře FIFA 20. „Jsem strašně rád, protože v poslední době mně finálová kola turnajů utíkala. Tohle je pro mě snad takový zlom. Porazil jsem nejúspěšnějšího hráče poslední doby, a o to je to cennější,“ řekl pro fotbal.cz Štěpán Sobocki, který má ve světě esportu přezdívku Riijk.

Během Superfinále (hráno na dva vítězné zápasy), kterého se zúčastnily čtyři nejúspěšnější týmy poháru, nejprve v semifinále zdolal Nové Hodějovice (Krtek88) 2:0, ve finále pak pardubický zástupce zdolal hráče Viktorie Plzeň (T9Laky) 2:1.

Riijk, který je hráčem týmu Entropiq, „hostoval“ v pohárovém klání v barvách FK Pardubice. „Věděli jsme, že náš esport tým je teprve v začátcích, tak jsme hledali někoho vhodného, kdo by pro nás vybojoval co nejvyšší umístnění. Jak se ukázalo, Riijk byla skvělá volba,“ uvedl Radek Klier, PR manažer FK Pardubice.

Ve třetím rozhodujícím utkání došlo na penalty, po osmé sérii bylo jasno. „Finále bylo velice napínavé, pro nás, ale i pro diváky. Rozhodovaly tam penalty, takže to bylo i o štěstí,“ dodal Riijk, který si kromě poháru pro vítěze odnesl také finanční odměnu ve výši 40 000 korun a další ceny.