Radek Špryňar - Hradec Králové: 2:0! Mladší brácha padne k zemi

Znáte tu o mladším bráchovi snažíce se vyrovnat staršímu? Když se má rozseknout, kdo je lepší, tomu později narozenému se zatemní mozek, útočí s krvavýma očima a nenávistí v srdci. Psychicky boj neustojí a padá k zemi.

Z výhry se raduje ten starší, který si byl vědom síly a zkušenosti. Jen tak si v ringu poskakuje, nechá poblázněného soka vyřádit a pak tvrdě a bez slitování udeří.

A přesně takhle to dopadne i v neděli.

Vyhraje Hradec, alias starší brácha.

Pardubice přesně zapadají do škatulky celý život ustrkovaného, nedoceněného a v sousedských vztazích věčně druhého.  Nedokážou přijmout, že to tak doopravdy je, a proto v hlavě derby prohrají. Ďábelská přemotivovanost přebije chladnokrevnost a rozvahu.

Jeden nejmenovaný hradecký funkcionář mi před derby řekl: „Ano, pro nás je to důležitý zápas, ale pro Pardubice finále mistrovství světa."

Strašně mi to celé připomíná hokejové bitvy mezi Českem a Slovenskem po rozdělení federace. Pamatujete, jak pod Tatrami museli skousnout několik sedmigólových přídělů?

Tolik to v neděli nebude, ale 2:0 s jistotou!

Pavel Ryšavý - Pardubice: Ofenzivní mašina „votroky" smete

Neváhám ani vteřinu. Pardubice.

Že je favoritem Hradec, protože hrál vloni ligu? Pche.

A vy si vážně dobrovolně vezmete za manželku otylou asistentku, která vařila kávu na soutěži Miss World a je navíc o 40 let starší než vy?

S Hradcem je to stejné. Že dělal komparz někomu hezčímu, bohatšímu a herně atraktivnějšímu zdaleka neznamená, že on sám je takový.

Upřímně, celá liga si oddechla, že je pryč. Ofenzivní démoni za něj vážně nehráli.

A i třeba takový Pepík Hnátek (trénoval maximálně Okresní přebor, postupu do kraje se už bohužel nedočkal) říkal, že v první řadě je potřeba trefovat „zařízení".

No jo. Jenže Hradec vloni vypadal tak, že by „zařízení" muselo měřit kilometr na šířku, aby ho nějaká zbloudilá meruna zasáhla.

Nevím, proč by tomu mělo být ve druhé lize jinak.

To Pardubice jsou v koncovce mnohem nebezpečnější, mají skvěle zmáknutou přechodovou fázi a vhodné typy hráčů na rychlý protiútok.

Jestli si půjdete vsadit, tak bouchněte „kilčo" na ně. Tým Jiřího Krejčího se rozhodně nikoho nelekne.