„Hradec je jeden z týmů, které jsou na tom podobně jako my. Dobře brání, ale nadřou se na gól. Ani štěstí se k nám nepřiklonilo. Nedali jsme branku po velké šanci Hlúpika a pak inkasujeme ze standardky gól, který byl snad i vlastní,“ zlobil se kouč Slovácka.

Podle trenéra Hradce Králové Václava Kotala rozdíl ve skóre neodpovídal dění na hřišti. „Slovácko bylo celý zápas aktivní, hrálo sympaticky, aktivně. Nám se povedly protiútoky a hlavně efektivita byla pro vývoj a výsledek utkání důležitá,“ uvedl Kotal.

„Před zápasem jsme měli ještě obavu o záchranu, protože když prohrajete dvakrát z penalty, tak to na mužstvu zanechá stopu, kluci byli zdravě naštvaní,“ připomněl hradecký kouč předchozí prohry s Ostravou a v Českých Budějovicích.

Pro výkon autora hattricku Vojtěcha Štěpána chyběla Kotalovi slova. „Pokud dá hráč tři góly, není třeba to komentovat. Ukázal tím, proč jsme ho kupovali.“

Šestadvacetiletý Štěpán přiznal, že jeho první gól byl z kategorie šťastných. „Trenér nás nabádá, abychom to zkoušeli prudce, tak jsem střelu zkusil trochu zatáhnout a prostě to tam propadlo. A druhý a třetí gól – ty střely mi sedly jako předtím ne,“ uvedl. „Takticky jsme zápas zvládli. Věděli jsme, že Slovácko je zachráněné a že bude chtít hrát otevřeně, tak jsme vsadili na brejky a vyšlo nám to,“ pochvaloval si muž zápasu.

,,Votroci“ si vítězství vychutnali plnými doušky. Na zpáteční cestě bylo veselo. ,,Nějaké to šampaňské bouchlo. Byl důvod. Záchrana v lize znamená moc. Věděli jsme, že nás po Slovácku čeká těžký los. Chtěli jsme vyhrát, a to se povedlo,“ řekl Štěpán, který zatím netuší, kolik ho hattrick bude stát do týmové pokladny. ,,V sazebníku to není vypsané. A já se ani nedivím. Vždyť jsme do zápasu na Slovácku dali pouhých sedmnáct gólů. Ve čtyřiadvaceti kolech. A teď přijde tohle,“ usmívá se. ,,Rád samozřejmě zaplatím. Teď už můžeme hrát uvolněně,“ ulevil si hrdina sobotního večera.