Celé léto Karel Havlíček, trenér hradeckých fotbalistů, hořekoval, že by potřeboval do týmu klasického leváka. Do obrany či do záložní formace. Teď ho má, tedy doufá. Mladý Karel Knejzlík přišel na hostování z Liberce.

Je členem reprezentace do jednadvaceti let, za Slovan naskočil na pár minut ve dvou zápasech na začátku sezony. Teď má pomoci Votrokům ve druhé lize, již dobře zná.

Rok a půl totiž kopal ve Varnsdorfu, s nímž se Hradec potká už v sobotu. Knejzlík by rád byl na place. „Na první start to tak vyšlo, doufám, že budu v sestavě,“ řekl po jednom z prvních tréninků v Hradci, kam přišel na konci minulého týdne. „Proto jsme ho dělali. Bude hrát,“ netajil trenér Karel Havlíček, že posilu na levou stranu nasadí hned do prvního utkání.

Hradec se Knejzlíkovi ozval před nějakými deseti dny. Jeho odpověď na nabídku byla blesková. „Tým hraje o postup, patří ke špičce druhé ligy. Myslím ale, že patří do první,“ vysvětlil dvacetiletý hráč, proč přijal nabídku bez váhání.

Nyní se tedy má ukázat na stadionku, kde působil. Havlíček si od něj slibuje, že dodá mužstvu bojujícímu o nejvyšší příčky druhé ligy to, co mu schází. Dobrou levou nohu, hru u postranní čáry, kvalitní centry.

„S naší levou stranou to není úplně ono,“ přiznal kouč několikrát. Knejzlík by mohl tuto nemoc vyléčit. „Věříme, že přinese to, co nám scházelo. Jízdu po lajně, centry, k tomu kvalitní defenzivu,“ řekl kouč. „Karel zatím vypadá velmi dobře. Nebojí se hrát, přijde mi jako poctivej kluk. Doufám, že to vydrží,“ zhodnotil poslední posilu Havlíček.

I z jeho slov je patrné,že Knejzlík bude v sobotu v základní sestavě. Hradec se postaví nepříjemnému soupeři, který je sice u dna tabulky, ale v posledních týdnech doplnil tým zajímavými hráči. „Trenér na mě měl pár otázek, ale já jsem tam už v letní přípravě nebyl,“ usmál se Knejzlík.

Každopádně Votroci potřebují na severu uspět. Druhá liga je velmi vyrovnaná. Oni jsou třetí, ale mají stejně bodů jako vedoucí Budějovice s Opavou.