Od Hradce jste už dostal konkrétní nabídku. Kdy se rozhodnete, zda kývnete či nikoliv?
Těší mě, že Hradec projevil zájem mě angažovat. Máme termín do konce týdne. Poté padne rozhodnutí.

Zvažujete ještě jinou nabídku?
Byl tady signál z první ligy, ale pro Hradec mluví řada věcí. Jsem volným hráčem a čekal jsem dost dlouho. Hrál jsem osm let v zahraničí, takže v případě nového angažmá beru zřetel hlavně na rodinu. Mohl jsem zůstat v Aue, ale nechtěl jsem. V dnešní době není jednoduché jen tak přestoupit. Fotbalový trh je hodně přesycený. Doma v Pardubicích jsme to teď s chladnou hlavou tři dny probírali, v sobotu mám sezení s panem Juklem (ředitel FC Hradec Králové – pozn. red.), takže uvidíme.

Nasbíral jste několik desítek startů v první a druhé bundeslize. Není pro hráče vašeho kalibru druhá liga v Čechách přeci jen trochu málo?
Každý se rozhoduje sám za sebe. Je pravda, že se to s Německem srovnávat nedá, ale špatná soutěž to rozhodně není. Kdybych měl několik nabídek, tak bych samozřejmě o Hradci třeba ani neuvažoval. Realita je však jiná. Možnosti tu jsou, za každou cenu se už ale nikam stěhovat nechci. Hradec je blízko a projevil o mě eminentní zájem. To je pro fotbalistu vždycky velmi důležité. Zda to byl dobrý krok, se vždycky ukáže až v průběhu sezony.

V Německu jste působil dlouhých osm let a určitě si vydělal slušné peníze. Bude finanční stránka tou rozhodující v případě možného angažmá v Hradci Králové?
Pokud člověk může sportem peníze vydělávat, tak by měl, protože život fotbalisty časem skončí a pak pro něho není jednoduché vměstnat se do normálního života. Zadarmo vám nikdo nic nedá. Peněžní motivace tam prostě být musí. Nabídka z Hradce je na české poměry také zajímavá, i když se to s podmínkami v Německu srovnávat opravdu nedá. Finanční stránka tedy každopádně hlavní roli v možném příchodu do Hradce hrát nebude.

S týmem se připravujete od úterý. Jaké jsou první dojmy?
Hradec má spoustu hráčů, kteří mají potřebnou kvalitu. Ono je těžké něco říkat, když jste ještě neodehrál zápas. Až při něm se člověk pořádně ponoří do hry a zapracuje se do mužstva.(kp)
Uložit TXT
Vybrat vše (CTRL+A)
Editovat