Fotbalový krajský přebor mužů měl o víkendu na programu předposlední kolo sezony 2017/ 2018. Jak si vedli zástupci z hradeckého okresu? Hrála se hned dvě derby a obě skončila výsledkem 2:1 pro domácí mužstvo.

Areál v hradecké Orlické kotlině hostil bitvu domácí Slavie se zkušeným týmem Libčan. Přestože to dlouho vypadalo, že prestižní mač skončí bez branek, v závěrečné dvacetiminutovce se diváci přece jen dočkali gólů. Nejprve se dvakrát prosadili „sešívaní“, načež favorizovaní hosté dokázali šest minut před koncem už jen snížit.

„Proti kvalitnímu soupeři jsme podali nejlepší výkon na našem hřišti v tomto roce. Děkuji hráčům za dárek, který mi dali svým výkonem při posledním domácím utkání na slávistické lavičce,“ řekl kouč hradeckého celku Josef Pleskot.

Také do Třebše zavítal papírový favorit (RMSK Cidlina Nový Bydžov), ale i v tomto případě nepochodil. Skóre se měnilo už ve 21. minutě, kdy se trefil domácí Michal. Hosté vyrovnali Hochmanem o čtvrt hodiny později. Na gól třebešského Černého z 68. minuty už ale zareagovat nedokázali.

„V prvním poločase byli lepší hosté, ve druhém náš tým,“ komentoval zápas Vlastimil Krykorka, vedoucí třebešského mužstva. Bydžovští mohou jen litovat neproměněných brankových příležitostí především z první půle. „Realizace vyložených šancí? To byla bída,“ žehral trenér RMSK Petr Průcha.

Na mizernou koncovku doplatil i Chlumec, který jen remizoval s Hořicemi 0:0 a na penalty padl. „Gól bychom nedali, ani kdyby se hrálo do půlnoci,“ pronesl Martin Firbacher, sportovní ředitel chlumeckého klubu.

Bodovat nedokázala Vysoká nad Labem, která nepředvedla herně špatný výkon v Červeném Kostelci, ale domácí jí uštědřili lekci z produktivity (3:1).