Vysoká má na špici tabulky čtyřbodový náskok před druhými Třebechovicemi a osmibodový před třetí Třebší. „To jsme opravdu nečekali," tvrdí Petr Samek, jenž se v létě stal hrajícím trenérem.

Petr Samek.Nejste sami až překvapeni, jak pro váš tým dopadl podzim?
Podzim dopadl nad očekávání. S umístěním jsme spokojeni, tolik bodů jsme nečekali. V sezoně postupně nastoupilo dvaadvacet hráčů a všem patří za podzim dík.

V loňském ročníku jste skončili na jedenácté příčce. Především nepovedené jaro jste chtěli napravit a je z toho první místo. Kde nastalo takové zlepšení?
Hráči si museli uvědomit, že to bez tréninku nejde. Tréninková morálka se výrazně zlepšila a po celý podzim to bylo znát. Podařil se nám vstup do soutěže. Zlepšili jsme defenzivní činnost – pouhých třináct obdržených branek je nejméně v soutěži. Z toho jich bohužel pět bylo v Kunčicích.

Byly výrazným oživením vaší hry návraty kanonýra Hejzlara a zkušeného Jelínka, potažmo příchod dalšího střelce Podlipného?
Určitě. I to jsou důvody, proč šly naše výkony nahoru. Všichni tři jsou velice zkušení fotbalisté. Bohužel, Honza Podlipný se v devátém kole zranil, ale přesto nastřílel spolu s Tomášem Hejzlarem dohromady šestnáct gólů. Oba ukázali, že jsou střelci. Jarda Jelínek přinesl na hřiště klid a vířivý pohyb, do kabiny bojovnou náladu.

V létě jste se stal hrajícím lodivodem. Změnil jste třeba nějak tréninkové náplně?
Žádné velké novinky nepřišly. Hodně cvičení probíhá s balonem, aby tréninky kluky bavily.

Jaké je to koučovat tým přímo ze hřiště?
Zpočátku jsem si musel zvykat já i mužstvo. V průběhu sezony se ukázalo, že je to možné.

Na první nepostupovou příčku máte náskok osmi bodů. Je tedy už nyní hlavním úkolem postoupit do krajského přeboru?
Postup hlavním úkolem rozhodně není. Chceme hrát dobrý fotbal, bavit diváky i sami sebe.

Kdy se poprvé začalo v kabině šuškat o postupu?
Po vydařených derby s Novým Hradcem a Třebší. Ale poté přišla domácí porážka s Třebechovicemi po nejhorším podzimním výkonu a následovala prohra v Kunčicích. Rázem bylo po šuškání (usměje se). To nás donutilo více makat a hrát zodpovědněji.

Jakou úroveň měla podle vás I. A třída po rozšíření na šestnáct účastníků?
Myslím, že úroveň je stejná. Nové týmy v soutěži předváděly dobré výkony. Domnívám se, že Nové Město nad Metují bude v tabulce ještě stoupat, a že Třebeš bude hrát o postup, neboť má výbornou základnu, areál i perspektivní mužstvo.

Ze soutěže byla ovšem po skončení podzimu vyloučena Stará Paka. Co říkáte tomu, že za ni nastupoval hráč z vyšší soutěže načerno?
Vzhledem k tomu, že disciplinární komise vynesla tresty, předpokládám, že tomu tak opravdu bylo. Počínání oddílu ze Staré Paky nerozumím, nechápu ho. Poškodil tím průběh celé soutěže.

Kdy zahájíte zimní přípravu? jak bude vypadat?
Přípravu zahájíme 14. ledna. Bude probíhat na hřišti ve Vysoké a na umělé trávě ZŠ Sever. Rádi bychom před soutěží sehráli pět přípravných utkání. Věřím, že tréninková morálka bude stejná jako na podzim.

Plánujete nějaké změny v hráčském kádru?
K velkým změnám určitě nedojde. Hráčský kádr je pohromadě čtyři roky, rádi bychom ho udrželi ve stejném složení. Věřím, že bude pokračovat i tahoun mužstva Jirka Šulc, od něhož se mladí hráči mohou hodně naučit.