Trenér Karel Havlíček před účastníkem MSFL varoval a jeho věty o nepodcenění padly na úrodnou půdu. Hráči na soupeře vlétli a veškeré obavy o postup se záhy rozplynuly. Zásluhu na tom měl především Libor Žondra. Urostlý útočník měl extra motivaci, v nedalekém Pivíně se narodil a v HFK začínal profesionální kariéru. A bývalý klub nešetřil, už v 5. minutě se nejlépe orientoval v závaru a napálil míč do sítě. V 24. minutě se prosadil jeho parťák z útoku Jan Pázler a po půlhodině znovu udeřil sám Žondra, kterého domácí zadáci nechali trestuhodně volného. Když před přestávkou přidal čtvrtý gól opět kanonýr Pázler, bylo jasné, že Hradec má postup v kapse.

Po změně stran sice snížil domácí Tilkeridis, jenže krátce po tom Žondra zkompletoval hattrick. A Hradec pak přidal ještě další tři góly.

„Dosáhli jsme výrazného vítězství, za kterým jsme šli od začátku. Brzy jsme vstřelili úvodní branku, hýřili jsme pohybem a měli jsme kvalitu na balonu,“ říkal po utkání spokojený kouč Havlíček.

„Soupeř nás v prvním poločase moc nezlobil a řekl bych, že nám ani nestačil. Hráli jsme s chutí, a vyjma patnácti minut po přestávce, kdy soupeř snížil, jsme s výkonem spokojeni. Předvedli jsme akce po křídlech a vstřelili hezké góly,“ dodal Karel Havlíček, kterému vyšel tah s Jakubem Šípkem. Mladého útočníka nasadil na post krajního záložníka a Šípek jeden gól vstřelil a na všechny tři trefy přihrál Žondrovi.

HFK Olomouc - Hradec Králové 1:8

Fakta – branky: 51. Tilkeridis – 5., 30. a 59., Žondra, 24. a 41. Pázler, 70. Shejbal, 76. Šípek, 83. Černý. Rozhodčí: Slabý – Dresler, Caletka. ŽK: 1:0. Diváci: 223. Poločas: 0:4.
HFK Olomouc: Mucha (46. Kubica) – Starý, Drmola, Horka (46. Spurný), Seibert – Dabić (46. Tilkeridis), Banasik, Plesník, Karčmář – Hornich, Řehák.
FC Hradec Králové: Vízek – Pajer, Bederka, Čech, Knejzlík – Šípek, Černý, Zorvan (67. Súkenník), Shejbal, – Pázler (46. Jukl), Žondra (72. Patrick).