Jak je Převýšov připraven na divizi? Podle pohárových výsledků zřejmě velmi dobře.
Když to budeme brát podle výsledků, tak to vypadá, že dobře. My to však nepřeceňujeme. Víme, že dlouhodobá soutěž je něco jiného než pohárové zápasy.

V přestávce došlo k velké obměně kádru. Přestože byla příprava kratší, stihlo si mužstvo sednout?
Že by si už vyloženě sedlo, to bych ještě neřekl. Tím, že došlo k obměně, se zvýšila konkurence a kluci mají velkou snahu. Zatím se to projevovalo i na výsledcích. Přesto si myslím, že bychom měli být ještě kompaktnější.

Šéf klubu Jiří Ryba po skončení loňské sezony prohlásil, že budete chtít v divizi usilovat o postup. Jak těžké bude tento cíl splnit?
Když si člověk klade vysoké cíle, jde trochu s kůží na trh, protože ostatní mužstva se na něj dokážou připravit. Na druhou stranu nejsme alibisté, kádr se posílil a na divizi je hodně dobrý, takže daný úkol prostě přijímáme. Budeme usilovat o postup.

V neděli vás čeká derby s Novým Bydžovem. Měl by přijít plný stadion. Už je na to tým natěšený?
Derby je vždycky zajímavé. Ještě jsme neměli moc času to probírat, neboť bylo hodně utkání v krátkém sledu. Víceméně jsme se scházeli jen na pozápasových a předzápasových trénincích. Samozřejmě derby vnímáme, ale až v pátek uvidíme, jestli jsme dobře nažhaveni.

Kdo další podle vás bude usilovat o přední příčky?
Tipuji, že by se tam měla pohybovat Velim. Dobré reference jdou o pražské Admiře, posílil Kolín. Nicméně očekávám, že bude soutěž vyrovnaná. Co vím z doslechu, tak většina mužstev posílila.

V Ondrášovka Cupu vás koncem srpna čeká prvoligová Slavia Praha. Jaký rozruch to způsobilo v kabině?
Pro Převýšov je to samozřejmě velká událost. My se však tím teď nechceme vůbec zabývat, neboť se to hraje až po třech divizních kolech, v nichž chceme nasbírat co nejvíce bodů. Víceméně se o tom nyní nechceme ani bavit. (Petr Tomeš)