Oba se najednou smáli od ucha k uchu a Kulič po chvíli dalšího špičkování ,,poslušně" odkráčel pro propriety. I tato scénka vypovídala o pohodové atmosféře, která před sobotní premiérou s Teplicemi mezi hradeckými fotbalisty panuje.

Pro Rolka může být tento duel trochu zvláštní. Proti Teplicím nastoupí po dvou letech, ale poslední střet by nejraději vymazal z paměti. Důvod? Na Stínadlech si ještě v dresu Mladé Boleslavi zpřetrhal vazy v koleně. ,,Bude to pro mě takový ligový restart. Po tomhle zranění jsem defacto už v nejvyšší soutěži skoro nic neodehrál. Vzpomínky to příjemné rozhodně nejsou," přitakává dvoumetrový obr. Zápas tehdy rozhodl jedinou brankou Aidin Mahmutovič, jenž se na hřišti s největší pravděpodobností objeví i v sobotu na Všesportovním stadionu. Bude strašit hradeckou obranu? ,,V české lize už dal spoustu gólů. Ač se teprve po vážném zranění rozehrává, má obrovskou kvalitu. Soupeř na něho hodně spoléhá, my ale budeme připraveni," hlásí Rolko rezolutně.

Jenže Teplice ,,nedělá" pouze postrach z Bosny a Hercegoviny. Už v loňské sezoně čeřilo prvoligovou hladinu africké trio Eugene Salami, Nivaldo a Franci Litsingi. Teď k nim přibyl ještě dvacetiletý Nigériec Chukwuma. ,,Tihle hráči mají vynikající fyzické dispozice. Hrají silovější fotbal, těžko se jim odebírá balon. Jedině výkon na hranici našich možností nám může přinést úspěch," uvědomuje si hradecký kapitán. ,,Celá kabina se na ligu těší. Věřím, že to bude na hřišti znát od úvodního hvizdu."

Přípravu na nadcházející sezonu si velezkušený obránce pochvaluje. ,,Kondičně byla náročná, odehráli jsme také dost zápasů. Sestavy se různě protáčely, teď jsme už všichni nažhaveni."

Samotný Rolko by měl nastupovat ve stoperské dvojici s Jakubem Chlebounem. ,,Nemám problém hrát s kýmkoliv. Jsme tam tři vyrovnaní stopeři. Hlavně, aby to šlapalo celému týmu. Musíme se rvát o každou výhru, o každý bod."

V kabině usedla řada nových tváří. ,,Všichni zapadli bez problémů. Lpíme na tom, aby to mezi námi fungovalo. Ale teprve v zápasech, kdy se třeba nebude tolik dařit, se ukáže pravá síla našeho týmu."

Nejčerstvější posilou je varnsdorfský záložník Matěj Kotiš. Jeho příchod Rolko vítá. ,,Dlouhodobě prokazoval, že je hráčem, jemuž je druhá liga malá. Divím se, že si ho už některý z prvoligových klubů nevytáhl dříve," říká.

A jakou očekává hradecké „kápo" v sobotu diváckou návštěvu? ,,Hlad fanoušků po první lize by měl být velký. Snad dorazí do ochozů početná kulisa. Potřebujeme dobře odstartovat."