V létě by měl Pilař, který má smlouvu v Hradci do 30. června 2013, zamířit do německého Wolfsburgu. Bundesligový klub ho chtěl získat už v lednu, ale hlavně plzeňská strana jeho odchod znemožnila.

Oba české kluby se dohodly, že znění včerejšího ujednání nebudou zveřejňovat. V zákulisí se ale objevila informace, že si Plzeň a Hradec částku Wolfsburgu za Pilaře (asi 50 milionů korun) rozdělí na půl.

„Tohle bych nechtěl komentovat. V tuto chvíli platí jen to, že Vašek dohraje jaro v Plzni. Nic víc,“ řekl generální ředitel hradeckého klubu Richard Jukl a dodal: „V tuto chvíli jsem rád především za hráče, který se může chystat na soutěžní zápasy v dresu Viktorie i na boj o reprezentační nominaci pro Euro.“

Plzeňský generální manažer Adolf Šádek k dohodě poznamenal: „Jsem rád, že se celá záležitost podařila dotáhnout. Debaty o Vaškovi se vlekly přes dva měsíce. Pro nás i samotného hráče to nebyla jednoduchá situace. Konečná dohoda umožní hráči klid na přípravu před náročným jarem. Pevně věřím, že prožije podobně úspěšné období jako na podzim.“

Po týdnech nejistoty si oddechl i samotný Václav Pilař. „Nebylo to jednoduché období, jsem strašně rád, že je to za mnou. Zároveň už zakončuji rekonvalescenci po drobném zranění kolena, takže na Kypru se již plně zapojím do tréninku. Těším se, že budu moct opět řešit jen fotbal,“ uvedl.

(jt)