Hradečtí fotbalisté mohou být po generálce na jarní část první ligy v dobrém rozpoložení. V sobotu porazili brankou Pavla Černého tým Bohemians 1905 a předvedeným výkonem mrazem prokřehlé fanoušky zcela jistě zahřáli na duši. Potlesk a hlasité skandování toho byly po závěrečném hvizdu důkazem.

Kouč Václav Kotal zařadil do základní sestavy všechny zimní posily. V brance se místo lehce zraněného Jiřího Lindra objevil Lukáš Zich, v záložní řadě Filip Klapka a na hrotu Vladimír Mišinský. Pohlednými akcemi a šancemi se to v první půli jenom hemžilo. Zatímco Zich byl prakticky bez práce, jeho protějšek Sňozík nevěděl, kam dřív skočit. Nejkrásnější moment přišel ve 42. min., kdy Černý našel na pravé straně volného Fischera, ten míč ukázkově zpracoval, dobíhajícího obránce parádně vyškolil a následně levačkou orazítkoval břevno. V té době už ,,votroci“ zaslouženě vedli 1:0. Gólový moment se zrodil po zaváhání brankáře Sňozíka, jemuž po dopadu na trávník nešťastně vypadl míč a dorážející Černý pohotově zakončil. Domácí tým byl opravdu při chuti, velkou příležitost například spálil po Kasálkově uličce Poděbradský, skóre se neměnilo ani po nadějných střelách Černého a Dvořáka. ,,Bylo to z naší strany dobré. Kromě gólu jsme měli i další možnosti skórovat,“ souhlasil Kotal.

Po přestávce a prostřídání na obou stranách se ,,votroci“ mohli třikrát prosadit ze vzduchu, ale hlavičky Mišinského, Poděbradského a Štěpána v síti neskončily. "Úroveň hry už nebyla taková, ale pro mladé hráče, kteří přišli na hřiště, se zcela jistě jednalo o užitečnou zkušenost,“ konstatoval hradecký lodivod.

Klokani hrozili pouze sporadicky. Trenér Pavel Hoftych z toho však žádnou vědu nedělal. ,,Hradec byl lepší, o tom nemá cenu diskutovat. Jeho kombinační hra nám vždycky dělá velké problémy. Bylo rovněž znát, že absolvoval zahraniční soustředění na trávě, zatímco my jsme na přírodním povrchu teprve potřetí. Na to se ale nebudu vymlouvat. Pohyb našich hráčů nebyl ideální. Snad bude platit rčení: špatná generálka, dobrá sezona.“

Ostrý jarní start čeká "votroky“ v sobotu 26. února na hřišti tabulkového lídra – Viktorie Plzeň. ,,Bude to úplně něco jiného. I nyní jsme v některých situacích nechávali Bohemce zbytečně moc prostoru. V Plzni musíme k hráčům přistupovat mnohem rychleji,“ zdůraznil Václav Kotal. Zápas začne v 17.20 a vysílá ho program ČT4.

Fakt – branka: 26. Černý. Rozhodčí: Drábek – Jiřík, Šedivka. Diváků: 474. Sestavy – FC Hradec Králové: Zich – Pávek (46. Karal), Chleboun (75. Němeček), Kasálek – Fischer, Hochmeister, Klapka (75. Janoušek), Poděbradský (70. Zelený) – Mišinský (63. Štěpán), Dvořák (70. Voltr), Černý (75. Jandík). Bohemians 1905: Sňozík – Csech, Lukáš (46. Bartek), Nikl, Rychlík – Moravec, Kraus, Držík (46. Ibragimov), Štohanzl (56. Sedláček) – Kaufman (69. Hartig), Škoda.