Co se povedlo

Tři branky: Takhle gólově plodný zápas „votroci" v přípravě ještě nezažili. Trefili se Dvořák, Plašil a Kulič. Několik dalších šancí zůstalo ještě nevyužito. Trenéři byli potěšeni, do duelu s Varnsdorfem je jalová koncovka trápila. „Těší nás to, tři góly jsou slušnou vizitkou. Ale nechceme to přeceňovat. Byl to jen jeden zápas," střídmě hodnotil kouč Luboš Prokopec.

Pořádek vzadu: V prvním poločase se k sobě poprvé postavili čahouni Chleboun s Rolkem. První zkoušku složili náramně. Skvěle se doplňovali, útoční hráči soupeře si neškrtli. Středem to prostě nešlo. „Do obrany to bylo v pořádku, ještě potřebujeme zrychlit zakládání útoků, abychom hráli rychleji od nohy. Ale to se netýká jen stoperů, ale všech obránců," říká Prokopec. V druhé půli kraloval v zadní linii Pavel Čermák. Levá strana pod jeho kopačkami doslova hořela.

Dvořák střílí: V přípravě dal třetí branku, navrch napálil další podařenou ranou tyč. Jelikož je pravděpodobné, že proti Teplicím začne v základní sestavě, je dobře, že mu stoupá sebevědomí. Bez něho nemůže útočník existovat.

Co se nepovedlo

Test s Malinským: Na jaře byl jedním z klíčových hráčů Hradce, střílel góly, rychlostí větral obrany. V přípravě ho však Prokopec tvrdošíjně cpe na pravou stranu čtyřčlenné obranné formace.

A Malinský trpí.

Neví, jak se má na nezvyklém postu chovat, což dokládá scénka z duelu s Varnsdorfem. Při obranné standardní situaci na Malinského opakovaně řval gólman Koubek, ať se postaví na svoje místo. Tak udělal tři kroky vzad. Špatně! Koubek se ozval znovu. Pak dva kroky vpřed. Zase špatně! A tak Malinský jen rezignovaně rozpažil…

„Tomáš Holeš tady nebude věčně, proto chceme mít v záloze alternativu," vysvětlil nezvyklý tah hradecký trenér.

Matný střed zálohy: Zejména v první půli to skřípalo. Križko s Čermákem nebyli schopni přehrát stejnou formaci Varnsdorfu. Moc jim nepomohl ani Pavel Černý. „Měli jsme strašně ztrát v kombinaci, nebyli jsme přímočaří. Chyběla nám střelba ze střední vzdálenosti," zlobil se Luboš Prokopec. Po změně stran se úroveň hry zvedla. Trojka Hable, Kosak, Kulič si vedla o poznání lépe.