Je to totiž tak prosté: krajní hráči posílají do vápna přesné centry, kde je do brány uklízí hromotluk Tomáš Wágner.

Hradec musí tuhle ničivou zbraň Severočechů eliminovat, jinak s nimi bude amen.

Sám má ale pro strach uděláno. V zádech má omračující výhru 3:0 s Bohemians Praha.

Hattrick Wágnera

Zkáza přichází shůry. To si před prvním „domácím" zápasem ePojisteni.cz ligy proti Jablonci uvědomují všichni z hradecké organizace.

Tým Zdenko Frťaly vstřelil v úvodním kole Karviné tři branky ze vzduchu. Hroťák Tomáš Wágner se na vítězství 5:3 nad Karvinou podílel třemi góly. Má formu. Obrana nováčka z něj byla paf. Třikrát natlačil své ohromné tělo před obránce a třikrát zavěsil. Mužstvu zásadně pomohl vyškrábat se z poločasového manka 1:3… „Zápas ukázal vnitřní sílu Jablonce a jeho kvalitu v útočné fázi. Vstřelit čtyři góly za poločas je hodně povedené, navrch měli ještě další šance. Zápas otočili úžasně," uznale praví hradecký kouč Bohuslav Pilný.

„Za každou cenu chtějí dostat všechny balony do vápna. Buď na Wágnera, Doležala, nebo na hráče, kteří je doplňují. Pokud do šestnáctky lítá tolik centrů jako v utkání s Karvinou, tak se to pomalu ani nedá bránit."

Proto se Pilný pokusí sestavit takovou taktiku, aby nebezpečných pasů lítalo před Ottmarovu branku co nejméně. Možná i kvůli tomu pozmění základní jedenáctku. „Přemýšlíme o jedné, maximálně o dvou změnách. Ne kvůli výkonu z Bohemky, ale hlavně z taktického hlediska. Pokud však nebudeme důslední, důrazní a nepříjemní, tak můžeme měnit co chceme a stejně nám to nepomůže," uvažuje hradecký lodivod, který stále nemůže počítat se zraněným Žondrou.