Připomeňme, že v neděli podpořili vítězství Karviné na stadionu v Malšovicích brankami Radek Voltr a Jan Šisler, rovněž plejeři, kteří oblékali černobílé barvy.

„Stalo se nám to i s Karvinou, že hráči, kteří tu působili, se proti nám předvedli," připomněl si kouč Bohuslav Pilný. „V přípravě jsme o něm mluvili, ale zápas rozhodně nebude jen 
o Davidovi," dodal.

To je jasné, ale pozor! Vaněček se na podzim dostal do velmi dobré formy. Na jaře ho zastavilo těžké zranění v obličeji, ale po letní přestávce už v první lize nastřílel pět branek. Jeho výkonnost navíc letí vzhůru, v prvních pěti kolech, 
v nichž nepatřil do základní sestavy, neskóroval ani jednou. Všech pět zásahů nastřádal v posledních sedmi utkáních.

„Bude to zvláštní. V podstatě jsem do Hradce přišel před třemi roky a hned 
v prvním půlroce se mi povedlo vše, na co jsem sáhl. Bohužel jsem se pak zranil. Teď proti nim nastoupím vůbec poprvé," připomněl Vaněček v rozhovoru pro web teplického klubu druholigový ročník 2013/14, kdy se podílel sedmnácti brankami na postupu mezi elitu. Jenže na jaře si zlomil kotník a v další části východočeského angažmá nezářil.

„Tím, že mám přítelkyni 
z Hradce, tak tam trávím dost času, s některými kluky se potkávám," prozradil, že nepřetrhal vazby.

Ty ho však rozhodně nebudou brzdit. Teplice hrají 
v poslední době velmi slušně, posun ve výkonech i v tabulce rozhodně chtějí potvrdit. „Když s Hradcem vyhrajeme, tak podzim budeme moct pomalu hodnotit jako povedený. Myslím si, že v posledním utkání proti Karviné jsme viděli, že Hradec může dostat hodně branek," prohlásil.

Má pravdu, Votroci inkasovali s Karvinou čtyřikrát, proto se dají očekávat změny v sestavě. „Ano, budou, ale rozhodně ne převratné," připustil trenér Pilný. „Máme za sebou sérii porážek, ale nemám pocit, že je mužstvo odevzdané. Před sezonou jsme si dali za cíl záchranu a v tomto ohledu rozhodně nejsme v beznadějné pozici," doplnil.

Ano, Hradec je čtrnáctý, přesto body potřebuje nutně. Předposlední Jihlava se totiž znatelně zvedá.

Teplice vs. Hradec: Protáhnou Východočeši sérii?

Pázler zvládl jediný ostrý trénink

Hradec Králové - Je nejlepším hradeckým střelcem, statistici mu zaznamenali od začátku sezony v první lize tři góly. Přesto nebude podle všeho Jan Pázler v Teplicích v základní sestavě.
Útočník se totiž velmi pozvolna dostával z virózy, kterou měl v minulém týdnu. „Absolvoval vlastně jen jeden ostrý trénink," prozradil trenér Bohuslav Pilný. V pátek se pak Pázler zapojil do předzápasové přípravy, ta však nemá takovou intenzitu jako klasické tréninky.

Na severu Čech vyhráli třikrát v řadě

Hradec Králové - Oblíbený soupeř - aspoň ze statistického pohledu - čeká fotbalisty Hradce Králové. S Teplicemi neprohráli už šest roků. Navíc poslední tři ligová utkání na stadionu Na Stínadlech ovládli. V roce 2015 zvítězili 3:1, v roce 2013 2:0 a o rok dříve dokonce 3:0. „Doufám, že ta série neskončí. Ale nepřijde to zadarmo," byl si vědom trenér Bohuslav Pilný.
Jeho tým není v ideální kondici, má za sebou pět porážek v řadě, naproti tomu domácí jsou v dobré pohodě. „Zápas řadím do kategorie nejzrádnějších. Pamatuji si, jak jsme se tady loni proti podobným soupeřům trápili. Musíme jít za svým cílem od první minuty, aby to Hradec pocítil," řekl domácí záložník Jakub Hora.

Kotel vydal prohlášení, chystá bojkot

Hradec Králové - Do Teplic dorazí, přesto je ve hvězdách, jestli budou hlasitě podporovat svůj tým. Radikální fanoušci fotbalového Hradce totiž kvůli špatným výsledkům poslední doby sepsali prohlášení, v němž oznámili, že budou bojkotovat domácí utkání.
„Na venkovní zápasy Hradce Králové budeme samozřejmě jezdit dál, ale jestli budeme náš tým podporovat, se ukáže až podle jeho bojovnosti a nasazení," stojí v článku, který vyšel na serveru fanklubu Votroci 2000 a je podepsaný skupinou nazvanou Zástupci kotle. Ti požadují odchod kouče Bohuslava Pilného (má přijít „trenér se zkušenostmi") a abdikaci klubového vedení.
Bojkot není časově omezen, bude trvat do odvolání.