Kdy a kolik branek jste nejvíce vsítil v jednom střetnutí?
Jednou se mi podařilo vsítit pět branek. Pokud si dobře vzpomínám, bylo to ve starších žácích proti Hlušicím.

Vaše tři góly výrazně napomohly k výhře nad Chlumcem B. Jak jste se prosazoval?
Při první trefě jsem udělal kličku brankáři a při třetí jsem ho obstřelil. U těchto gólů bych vyzdvihl hlavně přihrávky mých spoluhráčů, konkrétně Michaela Hanouska a Jiřího Gabriela, neboť díky ním jsem se dostal do samostatného úniku. U druhé branky jsem šel od půlky sám na stopera, podařilo se mi udělat kličku a poté jsem pravou nohou obstřelil gólmana. Tím jsem tak trochu překvapil i sám sebe, jelikož pravačku používám běžně jen „na opírání".

Jaká atmosféra byla v hostující kabině po první půli, kdy jste vedli 3:0?
Atmosféra v kabině byla dobrá. Chlumec jsme v prvním poločase do šancí moc nepustili. Trenér nás upozorňoval hlavně na to, abychom poločasový výsledek nepodcenili. Naštěstí se tak nestalo a získali jsme další tři body.

Přibližte vaši kariéru.
Celou svoji kariéru jsem odehrál ve Stěžerách. Úmyslně nezmiňuji půlroční hostování na Probluzi, kam jsem šel za vidinou lepšího fotbalu, ovšem opak byl pravdou. Chování některých jednotlivců a celkově party mi fotbal hodně znechutilo.

Jaké jsou vaše fotbalové cíle?
Určitě bych chtěl s mužstvem Stěžer vyhrát co nejvíce utkání a pokusit se postoupit do krajských soutěží. Ale je mi dvaadvacet let a na vážný přelom v kariéře to nevypadá, takže hlavní cíle jsou bavit se fotbalem a nezranit se.

Kam byste čtenáře pozval na fotbal o víkendu?
Diváky bych pozval na dva zápasy. Nejprve v sobotu na naše domácí utkaní, v němž v sobotu od 16.30 hodin hostíme Nepolisy. Dále pak v neděli od 14.37 hodin k televizním obrazovkám, kde se hraje šlágr anglické ligy mezi Liverpoolem a ropnými šejky z Manchesteru City.   (ld)