Lhota pod Libčany

Z ohrožené trojice má Sokol nejlepší výchozí pozici, navíc má k dobru odložené utkání s vedoucím Převýšovem.

„Myslím si, že pokud se nám budou vyhýbat zranění, tak se zachráníme,“ je přesvědčen trenér Petr Hrabík, jenž k týmu přišel v zimě. Jeho optimismus je oprávněný, mužstvo Lhoty na jaře ještě neprohrálo.

„Škoda jen, že jsme víckrát nevyhráli,“ lituje tří remíz kouč Hrabík, který brzdí přehnané sebevědomí. „Míč je kulatý a stát se může všechno. Třeba teď prohrajeme v Libčanech a rázem je vše jinak,“ poukázal Hrabík na zítřejší šlágr kola. „Jedeme k utkání pravdy, které rozhodne o tom, jestli dokážeme Libčany částečně odepsat. Pro klid našeho mužstva je to rozhodující zápas,“ podotkl lhotecký trenér.

Hrabík ovšem Libčany na sestupujícího netipuje. „Herně jsou na to v současnosti nejhůře, ale myslím si, že spadnou Přepychy.“ Z pohledu Lhoty bude duel v Libčanech prvním z minisérie. „Máme před sebou balíček tří zápasů. Poté jedeme do Náchoda a máme doma Rychnov. Pokud získáme šest bodů, tak je slíbeno nějaké opékání,“ prozradil motivační prvek Petr Hrabík, podle něhož bude k záchraně stačit 28 bodů.

 

SK Libčany

Krize. To je slovo, které se teď u předposledního celku tabulky hodně skloňuje. Libčany na jaře pouze jednou vyhrály. Dvakrát dokonce inkasovaly sedmigólové debakly, a to v Novém Bydžově (0:7) a před týdnem v Broumově (1:7). „Černého Petra zatím držíme my. Jarní výsledky máme nejhorší,“ přiznává trenér Radek Záplata.

Kde hledat příčiny herního úpadku? „Myslím si, že místo toho, abychom v zimě mužstvo posílili, tak jsme o některé hráče přišli. K tomu se přidala zranění klíčových fotbalistů a vyloučení, jako naposledy v případě Pecha. Je vidět, že na hráčích leží pověstná deka. Musíme se z toho dostat, musíme bojovat,“ hledá recept kouč.

Důležitý souboj čeká Libčany hned zítra. Doma hostí (17) rivala ze Lhoty. „Klíčový zápas to bude více pro nás. Měli jsme pohovor s mužstvem. Bylo cítit, že kluci mají z výsledků špatné svědomí. I na tréninku byla vidět větší aktivita. Doufám, že hráči zapomenou na dosavadní prohry a porvou se o krajský přebor,“ věří Záplata, jehož svěřenci mají soupeři vracet podzimní výprask (2:6).

 

FC Olympia Hradec

Po podzimu kandidát sestupu číslo jedna. V zimě však u kormidla kuklenského týmu vystřídal Pavla Vohralíka zkušený trenér Zbyněk Dujsík a jeho práce přináší ovoce.

„Snažili jsme se zlepšit organizaci hry s důrazem na plnění taktiky,“ nastínil klíč k vzestupu Dujsík. Olympia pod jeho vedením nasbírala devět bodů a v jarní tabulce je pátá. Přesto dobré výsledky stačily jen na bodové dotažení soupeřů, v tabulce je hradecký tým stále na sestupové 16. příčce. „Soustředíme se na své výkony. Máme v plánu získat patnáct bodů, čímž bychom se dostali na dvaatřicet. To by mělo stačit k záchraně, aniž bychom se museli ohlížet na ostatní soupeře,“ vypočítává kouč, jenž dříve působil v roli sportovního ředitele a trenéra v tehdejším SK Hradec Králové.
Určitým handicapem Olympie může být fakt, že disponuje příliš mladým kádrem a zkušenosti mohou chybět.

„Samozzřejmě, že to může mít vliv. Většinou se tento fakt projeví v klíčovém utkání, ale já si myslím, že o záchraně nebude rozhodovat jediný zápas. Jsem přesvědčen, že pokud budou všichni hráči zdraví, tak je v silách mužstva krajský přebor zachránit,“ dodal Zbyněk Dujsík, který mezi ohrožené řadí pětici celků, zejména pak Přepychy.