Nedělní dopoledne přinese šlágr krajského přeboru fotbalistů Královéhradecka. V rámci 23. kola soutěže se v ostře sledovaném okresním derby střetnou celky hradecké Olympie a Nového Bydžova. Bude se jednat o souboj dvou aktuálně nejlepších celků kraje, jelikož Bydžov bez jediné porážky celkovému pořadí suverénně vévodí a Olympia je s jedenáctibodovým odstupem za ním.

O dalších pět bodů jsou v závěsu teprve ostatní mužstva počínaje Rychnovem. Nejen proto bude k vidění určitě kvalitní fotbal. Olympii bude velet domácí prostředí zvítězit, navíc pokud nechce, aby se k ní bodově přiblížily konkurenční celky, potřebuje bodovat. Nový Bydžov na straně druhé si bude chtít udržet svoji neporazitelnost i v tomto obtížném duelu.

V prvním vzájemném měření sil se na podzim radoval domácí Bydžov, který před čtyřmi sty diváky zvítězil 3:1 po poločase 2:1. I proto bude mít Olympia o motivaci postaráno, aby soupeři oplatila stejnou mincí.

Papírovým favoritem bude vedoucí celek Bydžova, ve kterém vládne pohoda, což potvrdil i trenér Vladimír Blažej.
„Řekl bych, že mužstvo je slušně naladěno. Přesto pojedeme na tento zápas s pokorou a patřičným respektem, protože v současné době považuji právě Olympii za jedno z nejlepších mužstev v krajském přeboru,“ uvedl.

S bezpečným náskokem se nemusejí novobydžovští fotbalisté bát, že by je mohl soupeř případným tříbodovým ziskem v tabulce výrazněji ohrozit, naopak v případě vítězství hostujícího celku už by bylo téměř rozhodnuto o postupujícím, s čímž souhlasí i trenér Bydžova.

Lodivod Olympie Zbyněk Dujsík je podobného názoru. „V případě vítězství při pohledu na další výsledky nevidím mnoho mužstev, se kterými by mohl právě bydžovský tým zaváhat,“ říká.

Jeho svěřenci navíc v posledním odehraném kole ztratili dva body v Nové Pace. „Mrzí nás remíza v tomto utkání, protože byla zbytečná,“ lituje Dujsík. Co se týče herní strategie, jsou před zápasem takového charakteru oba trenéři velmi zdrženliví. „Taktické pokyny se nebudou lišit od těch z posledních tří zápasů,“ nastínil Blažej.

Na druhou stranu Dujsík reagoval: „Našim cílem bude vstřelit o jednu branku více než soupeř.“ Oba trenéři však budou pro očekávaný zápas postrádat několik hráčů zraněných dlouhodobě nebo nově. Na straně Olympie se na hřišti neobjeví distancovaný nejlepší střelec Dvořáček, Kubelka a Kašajík. Hosté budou postrádat Matějku, Tomeše a Obermajera.

Tahák přeboru začíná na hřišti v Kuklenách tradičně v neděli v 10.15. O den dříve je od 17 hodin na programu další okresní derby, ve kterém Černilov vyzve Lhotu pod Libčany.