„Nechci, aby mě lidé brali jen za druholigového střelce,“ říká hradecký útočník Jan Pázler.

Ale málo platné, on je vládcem této soutěže. Před dvěma lety šéfoval kanonýrům při postupu Votroků do ligy se sedmnácti brankami. A také letos míří za korunou pro krále střelců.

Po úterním duelu s pražskou Olympií, jíž nasázel hattrick, je na metě osmnáct. A to do konce sezony zbývá ještě šest duelů. Je velmi pravděpodobné, že se Pázler přehoupne přes dvacetigólovou hranici. „Za mě dobrý,“ usmál se po utkání s exhradeckým soupeře.

Do zápasu přitom nešel v úplně nejlepším rozpoložení. Po sobotní prohře v Příbrami se i na něj snel hněv trenérů. „U některých hráčů jsme zvyšovali hlas, protoře to v posledních dvou zápasech nebylo ono. A Honza Pázler byl jedním z nich,“ přiznal hlavní kouč Karel Havlíček.

Lekce se vyplatila.

Pázler se trefil na tři způsoby. První branku dal bravurním volejem, po poločase proměnil (byť mírně kostrbatě) penaltu a nakonec se prosadil tvrdou ranou levačkou.

Za nejdůležitější gól vak paradoxně nepovažoval ani jeden ze svých, nýbrž druhou branku, již dal tesně před přestávkou Adam Vlkanova. Po Pázlerově přihrávce. „Byl to klasický šatňák. Jimi to hodně zatřáslo. Ve druhém poločase jsme sice brzy inkasovali, ale pak jsme si to už pohlídali,“ vykládal kanonýr.

I klíčová branka demonstrovala, jak Hradci šlape spojení Pázler – Vlkanova. „Adam má velkou formu. Nahrál mi na první gól,“ připomněl Pázler.

Vlkanova je na jaře produktivní. Těží z rychlosti, pohybu, drzosti. A také ze souznění s Pázlerem, jemuž nahrával na branku například i v zápase s Třincem. „Adam je produktivni. Kdyby byl i na podzim, dneska by v tabulce střelců proháněl Honzu,“ pronesl Havlíček.

K tomu bude muset sporý útočník či záložník ještě pár gólů přidat. Zatím jich dal pět, Pázler osmnáct. Jejich spolupráce je ale asi hlavním důvodem, proč se Votroci na jaře zvedli a vyhráli šest z osmi zápasů.

Ten zásadní v Příbrami jim však nevyšel…