Fotbalové jaro v kraji začíná. S jakým očekáváním do něho vstupujete?
Především se již těším. Fotbal přes zimu znám spíše ze schůzí.  V současné době směřujeme většinu činnosti k přípravě celostátního turnaje výběrů všech krajů ČR – Kouba Cup kategorie U15. Je to vlastně mistrovství republiky této věkové kategorie a jsme rádi, že v našem kraji tuto událost můžeme uspořádat. Třešničkou na dortu a odměnou pro celý organizační výbor by bylo, pokud by náš výběr pod vedením trenérů Novotného 
a Panenky zopakoval druhé místo z loňského ročníku. Samozřejmě standardní záležitostí je zaručení regulérnosti závěru soutěží. 
V minulých dnech jsme prodloužili smlouvu do roku 2016 se společností Public Fotbal, což je společnost zajišťující projekt Fotbal Live. Tento projekt se v našem kraji po počátečních problémech velmi slibně rozběhl. Technicky by od jarní sezony mělo jít sledovat utkání Votrok krajského přeboru již na mobilních zařízeních. Vzpruhou pro fotbal v našem regionu by určitě byl návrat FC Hradec Králové do Gambrinus ligy.

Přichystal svaz na jaro nějaké novinky, a to i v oblasti mládeže?
Pro jarní část nepřipravujeme zásadní zásahy do soutěží včetně mládežnických. Spíše uvažujeme o možných změnách pro příští sezonu. Zahájili jsme jednání s Pardubickým krajem s návrhem posunout věkovou kategorii pro Východočeský přebor do 20 let a vytvořit tím vlastně juniorskou soutěž. Účelem tohoto kroku je zastavit „odpad" dorostenců při přechodu do dospělých. Pro příští sezonu zvažujeme zavedení střelby ze značky pokutového kopu v případě nerozhodného výsledku i v soutěžích dospělých.

Elitní krajský přebor dospělých slibuje na jaře napínavý boj o postup 
i o záchranu. Kdo je podle vás nejžhavějším kandidátem na prvenství?
Pro mne je jasným favoritem na prvenství Týniště, které disponuje kvalitním hráčským kádrem. Pro nás je podstatné, aby se na konci soutěže našel jeden tým, umístěný na jednom z prvních čtyř míst se zájmem postoupit a byl konkurenceschopný v divizi. Byla by škoda pro celý kraj,  pokud bychom této možnosti nevyužili. Tabulka Votrok krajského přeboru je rozdělena na dvě poloviny a zvláště boj o záchranu bude hodně zajímavý. Řada mužstev ze spodní části tabulky disponuje velkou diváckou podporou, z tohoto důvodu očekávám, že dobrou návštěvnost si soutěž udrží i na jaře.

I. A třída byla od této sezony rozšířena na šestnáct účastníků. Podzim byl částečně narušen skandálním chováním klubu ze Staré Paky, který byl za neoprávněné nasazování hráče vyloučen a je prvním sestupujícím. Úroveň soutěže by však tohle výrazně snížit nemělo. Souhlasíte?
Určitě souhlasím. V létě došlo nejen k rozšíření na šestnáct účastníků, ale i značné obměně mužstev. Byli jsme ve velkém očekávání, jak si pět postoupivších nových účastníků povede a musím s potěšením konstatovat, že se určitě neztratili. Třebeš dokonce atakuje postupové příčky. Co nás trápí v I. A třídě jsou nízké návštěvy.

Nejnižší I. B třída se od podzimu hrála novým systémem. Dvaatřicet týmů bylo rozděleno do čtyř skupin, z nichž čtyři nejlepší celky postoupily do dvou finálových skupin, zbývající mužstva budou na jaře bojovat o záchranu. Jaké máte ohlasy na tuto změnu po první polovině soutěže?
Na nějaké zásadnější hodnocení je po pouhém podzimu brzy. Z pohledu podzimní gradace soutěže a diváckého zájmu, který převyšuje právě I. A třídu a je odrazem řady derby utkání, soutěž splnila naše očekávání. Přes 70 % oddílů hrajících I. B třídu ušetřilo na podzim na cestovném, což není zanedbatelný argument. Samozřejmě vnímám i negativní ohlasy především oddílů z Hradce Králové, kde se logistika rozdělení do regionálních skupin pro ně vyvinula nepříznivě. Celá koncepce jarní části je směrována ke gradaci soutěže v závěrečných kolech, kdy by spolu měly hrát nejlepší týmy z podzimní tabulky. V každé skupině obdrží mužstva bonifikaci 3, 2, 1 a 0 bodů podle umístění po podzimu. Nárok na postup mají vítězové obou finálových skupin. Sestup nemine určitě poslední  týmy ve skupinách o udržení. Celky na sedmých a šestých místech skupin budou čekat na vývoj vyšších soutěží a musí počítat s postupem pěti okresních přeborníků. Vše vyhodnotíme po uplynutí dvouletého cyklu.

Co byste před začínajícími mistrovskými boji vzkázal všem, kteří se podílejí na fotbalovém dění v kraji?
Asi se budu trochu opakovat. Fotbal na naší úrovni by měl být pro všechny především zábavou. Je to pro mne nepochopitelné, že vůbec může vzniknout na této amatérské úrovni fotbalu kauza v rozměru Staré Paky. Doufám, že uplatněné tresty budou pro všechny varováním a vyhneme se v budoucnu podobným situacím.