Zápasy 8. kola pokračovaly mistrovské fotbalové soutěže dospělých OFS Hradec, a tak dnes přinášíme tradiční ohlédnutí.

Hradecký Votrok okresní přebor

Souboj trenérů Javůrků ve šlágru kola vyzněl lépe pro Jiřího, neboli sousedský duel Myštěves vs. Kobylice 3:1. Za vítěze skóroval hned dvakrát Jakub Javůrek. Domácí chtěli před 150 diváky odčinit prohru z minulého týdne, v prvním poločase dominovali a vytvořili si tříbrankový náskok. Ve druhé půli si už výsledek pohlídali a zaslouženě si připsali tři body.

Třebeš - Kunčice B (5:1). Vše podstatné se po bezbrankovém poločase událo až ve druhém poločase. Domácí zlepšeným výkonem strhli povinné vítězství na svoji stranu, když dva góly zaznamenal Vlkanova. Tým Třebše tak bez prohry vévodí tabulce s náskokem pěti bodů před Myštěvsí.

Kosičky - Nepolisy (2:2). Kolaps domácích po jejich velké převaze se třemi dorostenci v sestavě. Mužstvo Kosiček vedlo v 85. minutě 2:0, závěr ale nezvládlo a hosté stihli vyrovnat.

Prasek - Nový Hradec B (0:1). V dramatickém utkání šli hosté do vedení ve 3. minutě gólem nestárnoucího Drenka z rohu. Domácí, kteří stále čekají na první výhru, ve druhém poločase neproměnili vyložené šance k vyrovnání, a tak si tři body odvezli hosté.

Smiřice - Lovčice (3:1). V první části byla hra vyrovnaná a týmy šly do kabin za bezbrankového stavu. Poté se před stovkou diváků domácí zlepšili, což vyjádřili třemi góly.

Dohalice - Chlumec B (0:0). Domácí byli celý zápas lepším týmem. Drtivý tlak ve druhém poločase jim však přinesl pouze nastřelené tyče a břevna, takže se zrodila bezbranková remíza.

Stěžery - Červeněves (3:6). Fotbalovější hosté rozhodli o výhře před stovkou diváků ve druhé části, kdy se k nim přiklonilo i fotbalové štěstí.

Albron III. třída

V závěrečné půlhodině Sendražice třemi brankami rozhodly o své výhře nad Kratonohami B. Před početnou návštěvou Ohnišťany vyhrály v derby nad rivalem ze Skřivan. Ve dvou zápasech o vítězi rozhodla jediná branka.

Libřice díky gólu ze šesté minuty vyhrály v Novém Městě a Lhota pod Libčany B se štěstím porazila Velichovky, když přečkala i neproměněnou penaltu. Kobylice B do Nového Bydžova nepřijely vůbec, a tak se dá očekávat kontumační výhra domácích.

Přestřelku v Černilově vyhráli domácí nad soupeřem z Malšovy Lhoty. Největším překvapením však byla vysoká domácí porážka doposud neporažené Slavie Hradec B, která podlehla Urbanicím.

Tipsport IV. třída A

Ve všech utkáních tohoto kola tři body zůstaly doma. Jeníkovice smetly Hořiněves. Dvě dramatická střetnutí byla se šťastným koncem. Cerekvice vyhrála nad třebechovickou zálohou a Dolany těsně porazily Třebeš B. Malšovice B „tenisově“ zdolaly Dohalice B a Vysoká B si poradila s Nědělišti.

Tipsport IV. třída B

V sousedském derby Roudnice B porazila Dobřenice a Lužec jedinou brankou zvítězil nad B týmem Libčan. Nepolisy tříbodovou trefou zvítězily v Lovčicích nad tamním béčkem. Syrovátka vyplenila Myštěves B a Převýšov B neměl problémy s Probluzí B, která přijela jen v deseti hráčích. Jediné utkání skončilo dělbou bodů a to mezi Praskem B a Starým Bydžovem.

Zajímavosti 8. kola

Událost: V sousedském derby vyhrála Myštěves nad Kobylicemi 3:1, a domácí tak figurují na druhé příčce v Hradecký Votrok okresním přeboru.

Smolař: V zápase Kosiček s Nepolisy vedli domácí ještě pět minut před koncem o dva góly, nakonec se soupeři rozešli smírně 2:2.

Překvapení: Domácí Slavia Hradec B propadla v Orlické Kotlině s Urbanicemi v prvním poločase a po zbytek utkání se nedostala do hry. Na světě tak byla první prohra „sešívaného“ týmu.

Stín: U chudonického rybníčku se domácí „Cejlon“ z Nového Bydžova soupeře z Kobylic nedočkal.

Zapomenuté hattricky? Již dvě kola se nepodařilo nikomu vstřelit tři góly.

Červené karty: Předčasně pod sprchy šli jen tři hráči. Hned dva fotbalisté Třebše B viděli červenou v Dolanech z rukou hlavního rozhodčího Evžena Zvolánka.

Žluté karty: Rozhodčí celkem ve 24 utkáních napomenuli 78 hráčů, což je průměr 3,25 na zápas.

Pokutové kopy: Nařízeno bylo šest penalt (5 domácí), za Velichovky nedal Křovák, a tak hosté odjeli ze Lhoty p. L. s prázdnou.

Nejvyšší návštěva: 150 diváků vidělo sousedské duely Myštěvse s Kobylicemi, Ohnišťan se Skřivanami a Roudnice B s Dobřenicemi. Na výhru Syrovátky v Myštěvsi B se přišla podívat stovka diváků.