Nejlepší jednička, nejhorší pětka, zkrátka jako ve škole. Jak se s podzimem ve fotbalové lize vypořádali hráči Hradce Králové? Premiantem je brankář. Radim Ottmar byl jedničkou týmu, i když na zádech nosí dvanáctku. A také zaskakující kapitán Tomáš Holeš.

RADIM OTTMAR 1 –
Nepovedl se mu jen zápas na Dukle, jinak byl jasnou oporou. V Teplicích pak chytal jako nejslavnější čaroděj Harry Potter. Týmu pomáhal také brilantní hrou nohama.

JAKUB CHLEBOUN 3
Od začátku sezony měl jisté místo v sestavě, ale při černé říjnové sérii z ní na chvíli vypadl. Na místo stopera se však vrátil a pomohl k šesti bodům v posledních třech utkáních.

MAREK PLAŠIL 4
Má za sebou nepovedený podzim. Jeho světlým momentem byl vyrovnávací gól v Brně. Jinak se mu nedařilo. A to ani na postu stopera, ani na místě levého obránce, kde hrál na konci.

TOMÁŠ HOLEŠ 1 –
Hrál dobře, byl jednou z hlavních opor mužstva. Dal jeden gól, na jeden nahrál. To je věc, kterou by měl vylepšit, jako krajní obránce by se měl ještě výrazněji podílet na ofenzivě mužstva.

JAN MUDRA 3 –
Dorazil z Liberce jako alternativa na post levého obránce. Může kopat i stopera. Odnesl černou říjnovou sérii. Do ní byl členem základní sestavy, ale od té doby z jedenáctky vypadl a na hřiště se už nedostal.

ROMAN POLOM 2 –
Přišel jako posila z Mladé Boleslavi, i hned se usadil ve startovací jedenáctce. Škoda, že neproměnil obří šanci proti Spartě, která ho vychovala. Postupně vylepšil souhru s Chlebounem, na konci podzimu se defenziva pod jeho vedením zvedla.

JIŘÍ JANOUŠEK 2
Na Slovácku dal branku a ani nevěděl, jak se má radovat. Trefil se až ve třiapadesátém zápase v lize. K tomu na podzim přidal jednu asistenci. Trenér Pilný na něj spoléhá, Janoušek umí zklidnit hru, dát překvapivou přihrávku. Potřebuje ještě zvýšit tempo.

PETR SCHWARZ 2
Ve druhé polovině podzimu se začal prosazovat, nakonec nastřílel čtyři branky. Je jedním z (příjemných) překvapení hradeckého týmu. Slušně kope i standardní situace. Může jít ještě nahoru.

ADAM VLKANOVA 2 –
Prcek v záloze ukázal, že na ligu má. Pohyb, rychlost, technika, to vše má. Ale… Ofenzivní záložník musí být produktivnější, podzim ukončil bez jediného bodu za branku či asistenci. Například jeho šance v zápase v Liberci nebo doma se Spartou měly skončit gólem.

LADISLAV MARTAN 3 –
Proti Spartě v posledním utkání hrál dobře, ukázal potenciál. Jeho centry byly nebezpečné. Podobně jako jeho spoluhráči si na ligu zvyká. Rychlostní přepoklady k tomu, aby se prosazoval více než na podzim, rozhodně má.

TOMÁŠ MALINSKÝ 2
V prvním duelu na Bohemians dal krásný gól. Poté o něm promluvil trenér národního mužstva Karel Jarolím jako o jednom z kandidátů na reprezentační dres. Malinského to možná až zarazilo, postupně totiž šly jeho výkony dolů. Jenže naštěstí pro Hradec se probudil, nakonec si zapsal čtyři góly a větší české kluby ho v zimě budou chtít z Hradce vykoupit.

PAVEL ČERNÝ 3
Kapitán s legendárním jménem je pro kouče Pilného alternativou na dva posty. Nastupuje buď ve středu záložní formace, nebo na hrotu útoku. Tam se usadil na konci podzimu – a to i kvůli zdravotním problémům Libora Žondry. Černý dal jeden gól, na jeden přihrál. Potřebuje vylepšit pohyb.

MILAN ČERNÝ 3
Zkušený záložník dostal pramálo šancí. Devětkrát střídal, odkopal nicotných dvaaosmdesát minut. Přesto je hráč se zkušeností z národního mužstva nejlepším nahrávačem. Ve statistikách má dvě asistence.

DANIEL TRUBAČ 3
Mladík dostal šanci, když pro zranění vypadl spoluhráč Vlkanova. Do hry se podíval celkem jedenáctkrát, z toho pětkrát v základní sestavě. Na konci podzimu už trávil zápasy mezi náhradníky.

LIBOR ŽONDRA 3 –
Jeho postava budí respekt. Bez pěti centimetrů měří dva metry. Nejlepší utkání odehrál proti Karviné, v něm se podílel na všech třech brankách Hradce. Jinak ale nebyl produktivní, jako útočník si nepřipsal ani jeden zásah. Na konci podzimu ho zabrzdilo zranění kolena, s kterým musí na operaci.

JAN PÁZLER 2
Nejlepší střelec loňské druhé ligy je trochu záhadou. Trenéři sází na Žondru nebo na Pavla Černého. Pázler je na druhé koleji. Přesto se také na nejvyšší scéně prosadil – dal tři branky. Skvěle se trefil z přímého kopu na Bohemians, dvěma góly pak pokořil Příbram. V základní sestavě byl za podzim ale jen třikrát.

NEHODNOCENI:
Brankář Jiří Lindr stejně jako obránce Martin Nosek neodehráli ani minutu. Zadák Marek Krátký zasáhl do čtyř utkání, záložník Jan Vobejda si připsal jeden start. Záložník Filip Zorvan odehrál v šesti utkáních sedmaosmdesát minut a středopolař Petr Mareš stihl před přestupem do Boleslavi čtyři duely.