Magnetem kola byla duel ambiciózních celků Červeného Kostelce a Olympie Hradec Králové. V atraktivním duelu domácí dvakrát vyrovnávali na 1:1 a 2:2, ale gólové finále a důležité tři body nakonec patřily hostům.

Jako vichr vlétl do sezony nováček z Nového Města nad Metují, který v derby s Dobruškou vedl 3:0. „Začali jsme hodně dobře, už v prvním poločase jsme mohli dát pět gólů," řekl Deníku trenér Miloš Killar, ale hned dodal: „Při vedení 3:0 jsme však chybným postavením zdi při standardní situaci pomohli soupeři do zápasu, šest minut poté to už bylo jenom 3:2. Nakonec jsem rád, že to nebylo 3:0 a museli jsme o výhru bojovat. Kluci by jeli do Broumova jako mistři světa. Takhle zakusili na vlastní kůži, že to v nové soutěži nebude nic jednoduchého a v zápase se nesmí polevit ani na chvilku." Uspěl i druhý nováček – Vysoká nad Labem porazila doma hradeckou Slavii. Hosté sice měli územní převahu, ale ke „gólovému lizu" je bojovní domácí nepustili. Nerozhodila je neproměněná super šance hned v úvodu utkání (po situaci dva na jednoho skončila dorážka z brankové čáry na břevně) a o třech bodech rozhodli pět minut před přestávkou.

Ve dvou zápasech došlo na nové pravidlo, které po nerozhodném výsledku v normální hrací době nařizuje pokutové kopy, které rozhodnou o přidělení bonusového bodu. Jako první ho získal Nový Bydžov v derby utkání v Chlumci nad Cidlinou, kde penalty vyhrál 4:2 (rozhodující gól dal obránce Žalman). O den později se to povedlo Broumovu, který investoval do duelu s favorizovaným Jičínem velké nasazení a neutuchající bojovnost. Gól v normální hrací době nepadl a na penalty domácí uspěli 4:3 (rozhodující gól dal obránce Jaromír Schubert).

Jaroměř, bez svého kanonýra Kořínka, který už hraje divizi v Živanicích, začala proti Úpici nervózně. Po obrátce ji uklidnilo několik pěkných akcí, které přinesly dva pojišťovací góly. V duelu týmů, které po sezoně měnily trenéry, uspěly Libčany doma s Kratonohy. Dvougólovou pohodu jim krátce po přestávce narušil vlastenec, ale 20 minut před koncem přišla uklidňující trefa. Radost z dobrého startu kazí vyloučení Sýkory a zlomená noha Matějky.

Lázně Bělohrad si zbytečně zkomplikovaly závěr utkání s Rychnovem. Soupeř trestal chyby v laxní rozehrávce a v snížil na 3:2. Naštěstí pro domácí až v 93. minutě.

(fr)