Převýšov - Chrudim 4:4, pen. 7:8

Krásná východočeská bitva přinesla osm branek, drama až do konce, kdy Chrudim neudržela dvoubrankové vedení 4:2, a neobyčejně napínavé penaltové vyvrcholení. Až v 10. sérii pokutových kopů rozhodl o bodu na víc chrudimský brankář Lukáš Mrázek.

Hostující kouč Pavel Jirousek tušil, že ani náskok o dvě branky nic neznamená. „Pavel už před utkáním upozorňoval na to, že Převýšov umí doma obracet utkání,“ prozradil Jirouskův asistent Radim Holub a k zápasu dodal:

„Dostali jsme gól ve třetí minutě. Byl to důsledek nekoncentrace na situaci, která nastala. Domácí se totiž od začátku bránili a tohle byl jeden z odkopávaných balónů. V tu chvíli jsem nepředpokládal, že by to měl být osudový okamžik zápasu. Hráli jsme aktivně a snažili jsme se co nejdříve vyrovnat. A podařilo se nám to utkání otočit. Škoda byla asi druhého gólu domácích v nastaveném čase prvního poločasu z penalty. To bývají góly s psychickým dopadem. Kopecký nám vrátil dvoubrankový náskok. Převýšov pak vystřídal hráče a praktikoval dlouhé nákopy. Je fakt, že jejich hráči tenhle způsob hry umí a my jsme to neuhlídali. Převýšov domácí utkání vyhrává, takže nakonec jsme to uhráli.“

V Převýšově vzhledem k vývoji panovala spokojenost.

„Do utkání s lídrem jsme vstoupili dobře a již ve 3. minutě šli do vedení. Pak ale začala Chrudim ukazovat, proč je v čele tabulky. Zaslouženě otočila skóre na 3:1. V tu chvíli to s námi nevypadalo dobře. Naštěstí jsme do přestávky snížili na rozdíl jediné branky,“ hodnotil utkání převýšovský kouč Tomáš Hrabík.

V 50. minutě Lukáš Kopecký zkompletoval hattrick a hosté vedli 4:2. „Od té chvíle jsme ale šli za vyrovnáním, za což jsme byli odměněni dvěma góly. V penaltách měli více klidu na kopačkách hostující hráči,“ dodal.

Litoměřicko - Ústí n. O. 0:0, pen. 4:3

„Jeli jsme do Litoměřicka pro bod a to jsme splnili. Podle mého názoru skončilo utkání zaslouženou remízou a plusový bod si připsali domácí, jelikož byli v rozstřelu úspěšnější.“ řekl ústecký trenér Vladimír Chudý k duelu týmů hrajících o záchranu.

Ilustrační foto
Derby rozhodly až pokutové kopy