FC Hradec Králové B – FK Agria Choceň 5:1 (3:0). Úvod zápasu vyšel Hradeckým dokonale. Po dvanácti minutách vedli po trefách Kouta a Zinkeho už 2:0. Hosté se mohli dostat zpět do zápasu ve 22. minutě. Po chybě stoperů se zjevil před Hrdinou zcela osamocený Michal, ale jeho střelu hradecký brankář reflexivním zákrokem vyrazil. A tak se na Agrii přivalila další pohroma. Třetí branku „votroků“ přidal Dvořák a o tři minuty později byl vyloučen Unger, který nedovoleně zastavil unikajícího protihráče.

Druhá půle začala podobně jako ta první. V 54. minutě Gerčák v brance Chocně předvedl při závaru před vlastní svatyní dva pěkné zákroky, ale proti dorážce Kotala byl již bezmocný. Populární „bůro“ dovršil v 66. minutě svoji druhou brankou v utkání hradecký kapitán Dvořák. Hosté se přece jen dočkali čestného úspěchu o další čtyři minuty později. Rozehráli signál po rohovém kopu a ránu zpoza šestnáctky usměrnil do sítě na hraně ofsajdu Jandera. Domácí si do konce zápasu vypracovali ještě dvě dobré střelecké příležitosti, ale v obou případech míč svatyni Agrie minul. (ill)

TJ Slavoj Předměřice – TJ Dvůr Králové 0:6 (0:3). Další výprask utrpěli hráči Slavoje na vlastním hřišti. Královédvorští fotbalisté si s chutí zastříleli a nepřipustili žádné překvapení. Domácí srazil do kolen hned první útok soupeře, který hasili zadáci Slavoje jen za cenu pokutového kopu. Ten s přehledem proměnil Kilevník a již od první minuty byli hosté ve vedení. Střetnutí se velmi rychle proměnilo ve hru kočky s myší a hrálo se v podstatě na jednu branku. V 18. minutě pohodlně hlavou zvýšil Král a účet prvního poločasu uzavřel Brendl, který elegantním „angličanem“ proměnil druhou penaltu svého mužstva v utkání.

Převážnou část celého utkání ovlivňoval silný boční vítr, což mnohdy kazilo hráčům kombinaci. Až do 80. minuty diváci další branku neviděli, ale v posledních deseti minutách se střelci Dvora znovu probudili. Za zmínku stojí čtvrtý zásah z kopačky Radka Klazara. Pointa tkvěla v tom, že se prosadil teprve patnáctiletý odchovanec Dvora Králové, který ještě vloni hrál za starší žáky. Na zbylých dvou trefách Kilevníka a Holuba se velkou měrou podepsaly zmiňované větrné poryvy. (ill)

SK Převýšov – SK Holice 0:1 (0:0). Úvod zápasu byl opatrný na obou stranách. Obě mužstva bojují o záchranu v divizi, a proto nechtěla udělat chybu. Brankové příležitosti si mužstva vytvářela velmi obtížně, nebezpečí hrozilo snad jen při standardních situacích. V 13. minutě Ujec z přímého kopu branku přestřelil, několik rychlých úniků Fejfara zastavil praporek asistenta rozhodčího. Holice měly v první půli jedinou brankovou šanci ve 34. minutě. Ale Bučko byl vytlačen mimo střelecký úhel.

Druhý poločas začal obrovskou šancí domácích, když Novák vystihl špatnou rozehrávku obrany hostí, ale se svou šancí špatně naložil. „Bylo to hned po několika sekundách druhé půle, chtěl jsem to dát na zadní tyč podél golmana,“ uvedl po zápase. V 50. minutě vyzkoušel pozornost brankáře Svobody Breda, a to bylo od domácích na dlouhou dobu vše. Holice pozornou hrou v obraně eliminovaly snahu domácích a soustředily se na standardní situace. V 67. minutě se dočkaly, když si na rohový kop France naskočil Jelínek a vstřelil hlavou jediný gól utkání. Hosté se ještě více soustředili na defenzívu a kouskování hry, snaha Převýšova o nakopávané míče byla neúspěšná. Jedinou slibnou šanci si v závěrečných minutách vytvořil Holý, jeho střelu však u pravé tyče chytil Svoboda. „Utkání se mi těžko hodnotí, bylo to takové divné,“ dodal po skončení zápasu. (kub)