Ve fotbalové divizi C bylo o víkendu k vidění okresní derby mezi fotbalisty Předměřic a Převýšova, které rozhodl jediný gól hostujícího Fejfara čtvrthodiny před koncem. Hradecká rezerva dohnala ve Dvoře dvoubrankové manko a i díky Černého brance v poslední minutě si přivezla bod.

TJ Slavoj Předměřice nad Labem – SK Převýšov 0:1 (0:0)

K vidění byl souboj mužstev ze spodku tabulky. Zatímco Slavoj je se sestupem víceméně smířen, Převýšovští zdárně bojují o záchranu a také do Předměřic přijeli s úmyslem získat tři důležité body. Převýšov k okresnímu derby nastoupil v kompletním složení, předměřický trenér Mikolanda řešil před utkáním velké problémy se sestavou. Z různých důvodů mu chybělo osm hráčů, z toho čtyři ze základní sestavy.

Od úvodního hvizdu rozhodčího bylo aktivnější hostující mužstvo, které se snažilo brzy vstřelit uklidňující branku. Jenže snaha svěřenců kouče Pilného narážela na pozornou předměřickou defenzivu. První příležitost ke skórování měl v 17. minutě hostující Semelka, jenž dostal dlouhý míč za obranu domácích. V posledním okamžiku ale zaváhal a gólman Cejnar včasným vyběhnutím šanci zneškodnil. Převýšov, hrající první půli s větrem v zádech, se několikrát snažil o střelbu se střední vzdálenosti, jenže nebezpečné pokusy Bredy i Lesáka síť za Cejnarem nerozvlnily.

Největší možnost ke vstřelení gólu si Pilného družina vypracovala v samém závěru prvního dějství. Na hranici pokutového území byl nedovolené zastaven Semelka a přímý kop Kopeckého ze sedmnácti metrů skončil jen těsně vedle domácí svatyně. Do druhého poločasu vstoupili domácí, dirigovaní zkušeným Krejčíkem, se snahou ještě více zahustit obranu a co nejdéle udržet bezbrankový stav.

„Otevřený fotbal jsme nemohli hrát. I tak to byla pro naše mladé kluky dobrá škola,“ konstatoval Petr Krejčík. Převýšov se snažil prosadit z křídelních prostorů, ale neúspěšně. S přibývajícím časem se vkrádala na kopačky hostujících hráčů nervozita.

V 67. minutě chyběl střídajícímu Fejfarovi v rozhodující chvíli krok k dostižení Bredovy přihrávky. O chvilku později hlavička Fejfara skončila nad domácí brankou. Jediná branková situace utkání začala v 75. minutě u stopera Kličky, na jehož dlouhý míč si naběhl Fejfar a z očí do očí proti Cejnarovi chladnokrevně zavěsil. „Šla na mě přihrávka od obrany. Křikl jsem si na Míšu Lesáka, aby mi míč pustil. Brankář mi sice chtěl zmenšit střelecký úhel, ale snažil jsem se ho obstřelit na zadní tyč, což se povedlo,“ radoval se autor jediného gólu Zdeněk Fejfar.

V závěrečné čtvrthodince si zkušenější hosté výsledek pohlídali, ačkoliv snaha Předměřic o vyrovnávající gól byla sympatická. „Zachytal jsem si dobře. Myslím, že bylo k vidění kvalitní okresní derby, na jehož konci se radoval šťastnější Převýšov,“ zhodnotil ukání nejlepší hráč domácího souboru Václav Cejnar.