Ve čtvrtém kole fotbalové divize C bylo k vidění okresní derby mezi celky Převýšova a Nového Bydžova. Z vítězství se radovali svěřenci Bohuslava Pilného (2:0). K tříbodovému zisku stačilo Převýšovu využít dvě standardní situace v rozmezí šesti minut.
Uspěla také hradecká rezerva. Na domácí půdě díky brance Pacáka porazila nejtěsnějším rozdílem nováčka z Kunic.

SK Převýšov – RMSK Cidlina Nový Bydžov 2:0 (2:0).
Početná divácká návštěva (750) se v úvodu musela spíše nudit. Hrála se totiž taktická bitva převážně ve středu hřiště. Větší vzruch nastal až od 20. minuty. Nejprve se přes bydžovskou obranu přehnal domácí „uragán“ jménem Novák a hnal se sám na brankáře Cejnara. Ze vzájemného souboje vyšel úspěšně gólman Bydžova, který Novákův nájezd zlikvidoval.
Ve 31. minutě už ale kapituloval. Po faulu Blažeje se postavil k rozehrávce trestného kopu z boku na hranici velkého vápna zkušený Breda. Ostře zacentroval míč, který byl ještě lehce tečován a těsně před brankovou čárou se odrazil od bezmocného Žalmana do novobydžovské svatyně – 1:0.
Uplynulo šest minut a Převýšov měl opět výhodu standardní situace. Z více než třiceti metrů se do míče opřel Krejčí a jeho parádní tvrdá střela skončila v šibenici Cejnarovy kasy – 2:0. Bydžovští se z tohoto šoku již do poločasu nevzpamatovali.

Druhou půli začali svěřenci Miroslava Chalupy o poznání aktivněji. Hned v úvodu se do dobré možnosti dostal Tomeš, ale z hranice penalty přestřelil branku gólmana Petra. Krátce nato vznikla před převýšovskou svatyní trma – vrma, míč se odrazil k Šoufkovi, ale ten jen nastřelil převýšovského brankáře.
Do další šance se dostal Matějka. Jeho zakončení hlavou se však také neujalo, podobně jako zanedlouho pokus Janoucha. Posledních dvacet minut bydžovská aktivita opadla, a tak dostaly prostor převýšovské brejky. Po jednom z nich šel v závěrečné minutě úplně sám Holý na Cejnara, jenže jeho střelecký pokus mířil mimo tyče. (pt)

FC Hradec Králové B – TJ Kunice 1:0 (0:0). Proti Kunicím, jejichž dosavadní výsledky budily respekt, nastoupili domácí v pozměněném rozestavení. Již ve 2. minutě zahrávali „votroci“ trestný kop po faulu na Dvořáka. Nastřelený míč před branku vyrazil hostující brankař Chadima. Pět minut poté centroval Pacák, ale hostující gólman byl opět pozorný. V 9. min. střílel Černý nad Chadimovu svatyni.
Ve 13. min. zahrával trestný kop Jan Čech, hosté sice balon odvrátili, ale jen k Veselkovi, jehož následná tvrdá střela byla zblokovaná. Po čtvrthodině hry zahrávali Hradečtí nakrátko roh. Z následného centru Kašpar střílel vedle. Minutu nato chyboval v rozehrávce právě Kašpar. Kunický Paták naštěstí pro „votroky“ střílel vedle Hrdinovy branky.

Poté se do první vážnější šance dostal hostující František Koubek. Nestárnoucí kanonýr, který kdysi oblékal hradecký dres, střílel vedle. Po půlhodině se k odraženému míči dostal Veselka a mířil rovněž vedle. Před přestávkou ještě poslal hostující Kuneš trestný kop mimo branku. Stejně tak dopadl i pokus hradeckého Pacáka po Dvořákově sklepnutí.
Ve 47. min. zachraňoval domácí Hrdina a z následného protiútoku střílel Kout nad kunickou branku. Následně si Hrdina poradil s rozehraným trestným kopem hostujícího celku. Po hodině se dočkali domácí. Odražený míč vrátil z dvaceti metrů do kunické sítě Pacák – 1:0.
O chvíli později střílel Veselka nad a pokus Jana Čecha Chadima chytil. Po protiútoku musel faulovat Zieris a trestný kop poslal Doležal příliš vysoko. V 71. minutě rozehrál rohový kop Pacák, Dvořák centroval a míč skončil na břevně. O minutu později se Hrdina nenechal překvapit Patákovou ránou.
Čtvrt hodiny před závěrem zápasu měl stoprocentní šanci Janoušek, ale po přihrávce Dvořáka v zakončení selhal. Dvě minuty poté se vytáhl Chadima po projektilu Kouta.

V závěru zápasu měl Kout ještě tutovku, jeho lob ale skončil mimo kunickou svatyni. V 87. min. se pokusili hosté vyrovnat, jenže první jejich střelu srazil Zieris a druhá mířila nad branku. (lb)