Východočechy naopak opouští kreativní záložník Matěj Kotiš, který se z rodinných důvodů vrací do druholigového Varnsdorfu, odkud v Hradci hostoval.

„Děkuji vedení hradeckého klubu za příležitost zahrát si nejvyšší soutěž. Přítelkyně je v rizikovém těhotenství, z tohoto důvodu jí musím být nablízku," vysvětlil Kotiš na facebookových stránkách klubu.

Devětadvacetiletý Kotiš v hradeckém dresu v první lize debutoval. Během podzimu nastoupil do 13 ze 16 utkání a především v úvodu sezony patřil mezi opory. Nyní se vrací do Varnsdorfu, kde před odchodem dělal kapitána a kde během posledních tří sezon Fotbalové národní ligy nastřílel 20 gólů. Varnsdorfu se pokusí pomoci k postupu do nejvyšší soutěže, týmu patří po podzimu druhé místo v tabulce.

Sedmadvacetiletý Petrus je odchovancem pardubického fotbalu. Do Ostravy šel v srpnu 2013 s bývalým pardubickým trenérem Martinem Svědíkem. Do té doby hrál druhou ligu jako amatér a měl zaměstnání v pardubické věznici. Dva měsíce po příchodu do Baníku si ale přetrhl vaz v koleně, což si vyžádalo pauzu 11 měsíců. V první lize nastoupil do 10 utkání a dal jeden gól.

Fotbalisté Hradce Králové se po třítýdenní dovolené vrací do práce. V neděli zahájí zimní přípravné období, které stráví výhradně v tuzemských podmínkách. První přípravné utkání sehrají „votroci" v rámci Tipsport ligy 9. ledna proti Mladé Boleslavi.