Již tuto sobotu od 8.30 hodin se na fotbalovém hřišti v Lužci u Nového Bydžova uskuteční 5. ročník turnaje v malé kopané Sup Cup 2015.

Tradičního populárního klání vyznavačů malého fotbalu se mělo původně zúčastnit šestnáct mužstev.

„Vše je nakonec jinak, neboť se nám přihlásilo už osmnáct týmů. V současné chvíli by byl ideální počet dvacet celků. Tudíž zbývají poslední dvě volná místa," upozorňuje případné zájemce Martin Klepl, zakladatel a duše tohoto „vesnického" turnájku.

Je tak již hodně pravděpodobné, že letošní ročník by mohl být po všech stránkách tím nejlepším ve své historii.

„Co se týká kvality, tak je zde hned několik favoritů na prvenství. Stačí jmenovat obhájce Ydarokus, dále Bench Press z Prahy, Mambo team, FC Sylvárov ze Dvora Králové či Tesil team. V popředí bývají tradičně také týmy FC Boca a Supovi kluci. Ovšem překvapit může i někdo z dalších mužstev. Černým koněm turnaje by mohl být například celek Nataženej svalíček," podotýká pořadatel.

Hrát se bude na třech travnatých plochách. „Výhodou našeho turnaje jsou kvalitně připravené hrací plochy, za které předem děkujeme místnímu fotbalovému klubu i obci Lužec nad Cidlinou," přidává Martin Klepl.

Hrací doba bude dvakrát osm minut (finále dvakrát deset minut), hrát se bude na elévovské branky, nikoliv házenkářské. Je tedy tradicí, že v turnaji padá spousta branek. Hraje se v počtu 4 + 1.

Startovné činí 999 korun. Uzávěrka přihlášek je ve čtvrtek večer, proto neváhejte a přihlaste svůj mančaft.

Více informací a přihlášky: Martin Klepl (telefonní číslo: 775 092 858, e-mail: kleplik @seznam.cz), Petr Tomeš (telefonní číslo: 602 576 209, e-mail: petom@seznam.cz). Možno se hlásit i přes facebook, kde je vytvořena událost turnaje Sup Cup 2015.

Hodnotné ceny pro čtyři nejlepší celky. Oceněni budou i nejlepší jednotlivci – brankář a střelec. Bohaté občerstvení po celý den je samozřejmostí tohoto turnaje. Každý tým obdrží balení vod.

„Navíc v průběhu dne se každý z hráčů, diváků či dalších návštěvníků turnaje bude moct přihlásit do dovednostní soutěže ve střelbě na přesnost. K té dojde ještě v průběhu základních skupin. Teď si jen přát, aby nám na sobotu vyšlo i počasí," uzavírá Martin Klepl.