„V začátku září mne přijal šéf komise rozhodčích regionu Midi–Pyrénées, aby se mnou probral mé působení v tomto kraji,“ řekl Příhoda.

Nejprve podstoupil zdravotní prověrku. Poté musel absolvovat dvě víkendové stáže v centru fotbalové federace, kde se mimo jiné nachází pět hřišť a dva velké přednáškové sály.

„Kvůli studijnímu vytížení to byl velký zásah do mého programu, na školení jsem se však vyloženě těšil. Přednášky se neodehrávaly ve stylu one man show s očekávaným koncem, ale byly spíše formou diskuze. Školení bylo věnováno i fyzické přípravě,“ poznamenal mladý královéhradecký sudí.

Po úspěšném zakončení celého pobytu obdržel licenci, která umožňuje vstup zdarma na jakékoliv utkání hrajícího se na území kraje od nejnižších soutěží až po slavnou Ligu mistrů.

Brzy na to se Příhoda dostal i na trávník, konkrétně v roli asistenta. „Zatím nejzajímavějším utkáním pro mne byl duel prvního týmu se třetím ve druhé krajské lize.“ Uvedl také, že prakticky všechny duely se hrají pod umělým osvětlením.

„Zažil jsem tu již druhého předsedu svazu. I přesto mi přijde zdejší atmosféra velmi dobrá. Ačkoli mají se mnou nyní více starostí než užitku, chovají se ke mně vždy přátelsky,“ uzavřel arbitr. (pt, ld).