Čísla minulosti totiž jasně mluví pro „votroky". Východočeši prohráli s Teplicemi naposledy na podzim roku 2010, od té doby nad modrožlutými šestkrát zvítězili a dvakrát brali bod za remízu. Naposledy, na podzim 2016, vyhráli v Teplicích po famózním výkonu gólmana Radima Ottmara a brance Petra Schwarze 1:0.

„Je to oblíbený soupeř? Z tohoto pohledu se to asi dá říct. Ovšem druhým pohledem jsou jejich jarní výsledky, kdy Teplice mají jednu z nejstabilnějších výkonností ze všech týmů," upozorňuje trenér Hradce Bohuslav Pilný.

Zkušený protivník

Má pravdu, celek kouče Daniela Šmejkala prohrálv deseti utkáních jen jednou a usiluje o čtvrté místo v tabulce, které by znamenalo průnik do Evropské ligy. Na nyní čtvrtou Mladou Boleslav ztrácí čtyři body.

„Mají velice zkušené mužstvo asi se sedmi hráči, kteří mají sto až dvě stě prvoligových startů a nejsou ještě zdaleka ve věku, aby byli přestárlí. Kvalitu rozhodně mají a nyní jim přišly i výsledky," říká Pilný.

Důkazem je například ofenzivní záložník Martin Fillo, jenž má v jedenatřiceti letech na kontě tituly s Plzní, v letošní sezoně už osm branek a byl vyhlášen Hráčem měsíce dubna.

Přesto má Hradec jedinou ambici. Nakonec, jeho postavení na předposledním místě tabulky mu ani nic jiného nedovoluje. „Samozřejmě v naší pozici bude zápas složitý a bude o maličkostech. My již nemáme kam uhýbat a nic jiného než vítězství nebereme," tvrdí trenér.

Pomoci splnit tento cíl mohou i podzimní opory. Do sestavy se vrátí v minulém týdnu distancovaný Tomáš Malinský, první duel po operaci odehrál za juniorský celek Tomáš Holeš. Připraven je také Adam Vlkanova, jenž v Karviné naskočil na dvacet minut.

„Všichni do jednoho chceme už na Malšáku vstřelit góly," burcuje kouč před nedělí.