Se Spartou doma neprohrává. I v druhé  prvoligové sezoně na lavičce Hradce vyzrál na letenský velkoklub. Trenér Václav Kotal si páteční výhru 1:0 pochopitelně náramně užíval.

„Je to skvělé. Sparta se neporáží každý den. Nám se to podařilo v každé sezoně jednou. S tím jsme moc spokojeni,“ uvedl devětapadesátiletý kouč, který ve Spartě působil jako hráč i jako trenér.

Úspěch je pro Kotala o to sladší, že od zimy se funkce generálního sportovního manažera Sparty ujal Jaroslav Hřebík, jeho dlouholetý kamarád, s nímž několik sezon spolupracoval.

„Jardu jsem hecoval od té doby, co se vrátil do Sparty. Pořád jsem mu říkal, že si k nám přijede po porážku. Teď jsem jen splnil to, co jsem mu sliboval,“ usmíval se kouč.

Stratég „votroků“ stejně jako předloni v červenci, kdy jeho tým vyhrál 2:1, i tentokrát zvolil účinnou taktiku. Ta nyní spočívala v důsledném pokrytí kamerunského útočníka Leónarda Kweukeho.

„My jsme ho ztrojovali. Nasadili jsme pohyblivé útočníky, aby  napadali zadáky Sparty, a ti nemohli dát Kweukemu kvalitní přihrávku. To se nám dařilo. Sparta se díky tomu neprosadila. Navíc kluci kamerunského útočníka výborně bránili,“ popisoval Kotal dokonalé taktické plány.

Vítězství Hradce nebylo dílem náhody, Spartu jednoznačně přehrál. „Byli jsme lepší. Tak to musejí na Spartě brát. Zápas jsme mohli rozhodnout daleko dřív. Měli jsme více šancí, více střel… Prostě ve většině činností, které přinášejí góly, jsme byli úspěšnější. Naše vítězství je  zasloužené,“ radoval se Kotal.