Generálka s Katovicemi se nepovedla. Herně, ani výsledkově. Do toho po dvaceti minutách odstoupil ze hry uznávaný univerzál Marek Plašil. Vyšetření potvrdilo zlomeninu malíčku na pravé noze.

To je průšvih jako hrom! Hradec má šest dní před startem jarní části Synot ligy v neschopnosti čtyři stopery.

Po jednom ze soubojů s katovickými „bruskami" odkulhal Marek Plašil ke střídačce. Ne, nejde to. Musím střídat! Poslední test souhry středových obránců tak skončil předčasně.

Ke kapitánu Rolkovi napochodoval  Chleboun, v tu chvíli poslední zdravý stoper. To ale platilo jen do neděle…

„Kuba přišel na trénink s tím, že má natažená třísla… Máme dvě možnosti – buď si pomůžeme z vlastních zdrojů, nebo ještě narychlo někoho přivedeme," zamýšlí se jeden z hradeckých trenérů Bohuslav Pilný.

Pravděpodobnější je varianta číslo jedna. V klubu budou do poslední chvíle čekat, zda se dá zdravotně dohromady Slovák Martin Nosek.

A pokud ne?  „Nosím v hlavě variantu bez Noska. Byl by to risk, ale kdo se bojí, nesmí do lesa," usmál se Pilný.

Co jinak napověděla generálka s polským druholigovým celkem?

Že Hradec má problémy vyrovnat se s agresivitou. Důrazné Katovice hlavně v prvním poločase ovládly střed pole. Technici Halilovič s Čermákem se vůbec nedostali do hry. Hradec za 45 minut nevyslal na polskou branku ani jednu přímou střelu!

„Soupeř byl hodně rychlý a v soubojích agresivní. V první půli jsme zaostávali," konstatoval Pilný.

V druhém poločase šel výkon o pár procent nahoru. Pomohl příchod aktivního Vaněčka i dalších střídajících hráčů. „Přinesli oživení," souhlasil Pilný. „Po inkasovaném gólu jsme začali víc pracovat.  Stejně jako ve Vlašimi. Ale my nemůžeme začít hrát až když nám teče do bot."

Výsledek 1:1 bral. Prý je to v generálce lepší než vysoké vítězství. „Před ligou jsme na zemi a na pozoru," poznamenal hradecký trenér.

FC Hradec Králové – GKS Katovice 1:1 (1:1)

Fakta - branky: 61. Rolko – 56. Goncerz z penalty. Rozhodčí: Bačo – 
Slavíček, Trejbal. ŽK: 2:2 (Schejbal, Mareš – Pielorz, Goncerz). Diváci: 307.
FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Plašil (23. Chleboun), Mareš – Černý (77. Zorvan), Čermák (62. Vaněček) – Štípek, Halilovič (77. Schejbal), Malinský (62. Janoušek) – Dvořák (73. Tito).
GKS Katovice: Rudnicki – Cholerzynski (73. Czerwinski), Leimonas, 
Kaminski, Pietrzak (46. Januszkiewicz) – Franczak, Pielorz, Duda, 
Wieczorek – Goncerz (83. Betkowski).