„Votroci" triumfem v zimním turnaji posílili své sebevědomí a chuť do další přípravy. Dnes je čeká test s Brnem, které vede exhradecký kouč Václav Kotal. „Jedná se o ligové mužstvo, což bude pro nás velmi dobrá prověrka. Navíc vzájemné  zápasy v lize máme odehrané, takže obě strany mohou zápas sehrát uvolněně. Byli bychom rádi, kdyby v naší hře už byly některé prvky automatické. Také chceme vyzkoušet součinnost některých hráčů," uvedl hradecký trenér Bohuslav Pilný, který v zápase protočí dvě jedenáctky.

„Votroci" doma
Areál v Orlické Kotlině

Středa, 14.00:

Hradec Kr. – Brno

Sobota, 12.00:
Hradec Kr. – Znojmo

Vloni se Hradec utkal s Brnem třikrát – v letní přípravě Zbrojovku porazil 2:0, v lize nejprve v Brně prohrál 0:3, aby v posledním podzimním kole doma vyhrál 2:1. V tabulce Synot ligy šestnáctí „votroci" ztrácejí na čtrnácté Jihomoravany pět bodů a oba soupeři si to na jaře rozdají o záchranu.

V hradecké brance by se měl objevit i Tomáš Koubek, který byl o víkendu vyhlášen nejlepším brankářem Tipsport ligy.

„Nejlepšího brankáře spíše vnímám jako ocenění celého našeho brankářského týmu a vůbec celé naší obrany. Určitě to je motivace do další práce," řekl klubovém webu Koubek a ke středečnímu duelu s Brnem dodal: „Se Zbrojovkou se v posledních letech potkáváme  často. Bilance sice vyznívá pro nás, ale zápasy byly vyrovnané. Václav Kotal vyznává odlišný styl hry, než ostatní týmy, takže se na zápas musíme dobře připravit. Čeká nás hra proti třem vysunutým útočníkům, ale zároveň také hra proti třem obráncům. Pro nás to bude další dobrá prověrka."

Fanshop pro příznivce „votroků"
Fotbalový klub FC Hradec Králové na sklonku loňského roku otevřel v prostorách malšovického stadionu nový fanshop. V útrobách východní tribuny si fanoušci mohou  každý čtvrtek od 15 do 18 hodin zakoupit šály, dresy, hrníčky, čepice a další suvenýry s emblémy hradeckých „votroků". Fanshop momentálně nabízí kolekci výrobků ke 110 letům od založení klubu.