Na startu jarní části Gambrinus ligy si hradecký záložník Filip Klapka (31) poranil proti Spartě koleno a zbytek sezony promarodil.

Teď to zní jako špatný vtip. Při generálce proti HFK Olomouc musel tahoun „votroků" střídat.

Důvod? Zraněné koleno. „Včera jsem běhal celý den po doktorech, výsledky budou v úterý, nejpozději ve středu. Diagnózu zatím neznám," říká jeden z pilířů zálohy.

Cítíte aspoň, že je na tom koleno lépe než po jarním zranění?
To zase jo. Byl jsem u pana doktora, který se o mě staral i po Spartě a tehdy hned po prvním vyšetření poznal, že jsou vazy v koleně utržené. Teď říkal, že na devadesát devět procent drží. Uvidíme, co ukáže magnetická  rezonance. Když něco bude, tak půjde asi o vnitřní meniskus.

Zranění máte na stejné noze?
Bohužel ano.

Vyčítáte Kobylíkovi, že šel do souboje tak ostře?
Nemůžu nikomu vyčítat, že šel do míče naplno. Pravda, je zvláštní, když do někoho takhle vletíte v přípravném zápase do druhého hráče po sedmi vteřinách… Ale to se nedá nic dělat. Byl to souboj, kdy jsem chtěl nahrát a on mi do toho vletěl. Zatarasil balon a já do něj kopnul, možná to nebyl ani faul.

Celé jaro jste musel sledovat jen z tribuny. Straší vás scénář, že se tam s berlemi zase na delší čas vrátíte?
Je to v hlavě, pocity mám všelijaké. Bůhví, co by se stalo, kdyby to bylo zase něco vážnějšího a musel bych být další půl rok mimo. Zůstat takovou dobu bez fotbalu, nevím, jestli by to bylo v mých letech ještě na nějaký návrat.

Nadáváte na osud, že si na vás zasedl?
(hořce se usměje) Věřím, že něco to řídit musí. Věci se nedějí pro nic za nic. Když se něco má stát, tak se to stane. Třeba pak přijde i něco lepšího.

Pryč od zranění… O víkendu odstartuje Gambrinus liga. Cítíte, že je Hradec na začátek soutěže vyladěn?
Trénovali jsme poctivě, vůbec nemám strach, že bychom měli problém s fyzičkou. Předvedená hra ale v přípravných zápasech nebyla taková, jakou bychom chtěli předvádět. Máme týden na poslední doladění, doufám, že si všechno sedne a v mistrovských utkáních bude naše hra vypadat jinak.