Před měsícem Bohemians Praha 1905 slavili v Kuklenách postup po vydřeném vítězství nad hradeckou Olympií 2:1. Slabšího brášku ve středu může pomstít jiný tým z Hradce Králové - dalším soupeřem „klokanů" v pohárovém pavouku jsou totiž „votroci". Utkání 3. kola MOL Cupu začíná na Všesportovním stadionu v 17 hodin.

Obě mužstva momentálně uvízla v problémech. Bohemians v první lize, Hradec Králové v té druhé.

„Votroky" sráží nevalná forma ofenzivních hráčů. Konkrétně útočníků. V posledních dvou kolech zahodili kvantum šancí a s tím také body. Východočeši prohráli ve Znojmě 1:2, ve Vlašimi remizovali 0:0.

„Nejsme schopní z mnoha šancí dát gól, což se odráží na našich výsledcích," zoufal si v sobotním podvečeru Bohuslav Pilný, kouč černobílé jednotky.

Přitom v obou zmiňovaných duelech se ve velkých příležitostech ocitli vyhlášení střelci – Jan Pázler s Davidem Vaněčkem. Oba ale opakovaně selhali.

„Ze zápasů ve Znojmě a ve Vlašimi jsme mohli mít v klidu čtyři, ale klidně i šest bodů," připomněl Pilný.

Ve Fotbalové národní lize se „votroci" trefili v šesti zápasech jen sedmkrát. Pouze béčku Olomouce dokázali při vítězství 4:1 vstřelit víc než jednu branku.

Středeční sestava, která vyrazí chytat „klokany", bude oproti té z Vlašimi odlišná. Volnější režim dostanou hráči, kteří byli nedávno napadeni střevní infekcí. Pětice Krmaš, Nosek, Černý, Vlkanova a Vaněček do utkání buď vůbec nezasáhne, nebo bude připravena na lavičce.

„Je jasné, že dva devadesátiminutové zápasy v pěti dnech by nevydrželi," tvrdí Bohuslav Pilný. „Otevírá se prostor pro další hráče, aby nás přesvědčili o svých kvalitách. Pohár bereme vážně a chceme postoupit."

To chtějí samozřejmě i zelenobílí z Ďolíčku. V Hradci se nadřeli už jednou. Na konci prázdnin je málem doběhla divizní Olympia. O chudém vítězství  hostů rozhodl až v závěru po standardní situaci talentovaný Patrik Schick.

To byla také poslední radost Bohemians. Od té doby přišly tři porážky v řadě (Teplice 1:2, Plzeň 0:1 a Slovácko 0:1) a sesun prvoligovou tabulkou až na 15. místo!

„Prohráváme o gól. Zápasy jsou jako přes kopírák. Soupeř dokáže být vždy maximálně efektivní," ucedil po Slovácku kouč Roman Pivarník.