Už víc než týden se ví, že fotbalisté Hradce Králové odehrají minimálně první čtyři domácí zápasy na cizím stadionu. Konkrétně v Mladé Boleslavi. Na Všesportovním stadionu mezitím dojde k nutné rekonstrukci východní tribuny (blíže ke Gočárově okruhu). Po skončení prací se mohou „votroci" na svůj stadion vrátit. Podle předběžných odhadů by to mělo být někdy v polovině října.

Klub prostřednictvím svého webu informoval o způsobu přestavby a přinesl vysvětlení, proč k vylepšení východní tribuny nedošlo už s předstihem, aby mužstvo mohlo hrát ligu opravdu doma.

„Projektová dokumentace na úpravu východní tribuny se vypracovala během podzimu a v té době již souběžně probíhalo výběrové řízení na projektanta celého nového stadionu. Tyto dvě věci bylo nutné skloubit. Bohužel, výběrové řízení na projektanta nového stadionu se také prodloužilo. Vítěz tak byl znám až na konci února letošního roku. V té době teprve mohlo město, klub a noví projektanti stadionu, kteří výběrové řízení nakonec vyhráli, řešit způsob, jak skloubit úpravu východní tribuny a výstavbu nového stadionu," píše se ve zprávě.

Celé by to mělo být takto: původní, ale opravená východní tribuna, zůstane i po dostavbě nového stadionu stát, aby současná investice ve výši 13 milionů korun nepřišla vniveč. „To nikdo nechtěl," říká náměstek primátora města Hradce Králové Jindřich Vedlich a k směrem k fanouškům, kterým se nelíbí, že „jejich" Hradec bude hrát v Mladé Boleslavi, dodává.

„Vyzývám všechny fanoušky, aby si s pokorou uvědomili, že přestavba východní tribuny bude stát přes 13 milionů korun a bude se na ni podílet město i klub. Tato částka je značná a její prosazení na zastupitelstvu města nebylo jednoduché. Je třeba mít na mysli, že město připravuje výstavbu nového stadionu v hodnotě 400 milionů korun a současně se rozhodlo investovat nemalé finanční prostředky do rekonstrukce staré tribuny, tak, aby mužstvo mohlo v nadcházející sezoně hrát v nejvyšší soutěži."