V Hradci jste něco málo přes týden. Jak se sžíváte s novým klubem a spoluhráči?
Zatím to probíhá docela dobře. Už jsem odehrál nějaký zápas, kluci mě přijali, všechno je v pohodě. Uvidíme, jak to bude vypadat až začnou mistrovské zápasy. Všechno ukáže čas.

Do Hradce jste měl původně zamířit už před třemi týdny, jenže kluby se dohodly až později. Jak jste vnímal ty tahanice?
Vždycky je to nepříjemné, když nevíte, kde budete hrát. Zda půjdeme tam, nebo tam. Pořádně si nemůžete udělat dovolenou a odpočinout si. Nakonec to dopadlo.

Dobře pro vás, že?
Samozřejmě. Každý hráč si chce vyzkoušet první ligu. Zda na to má, či ne, jestli se dovede prosadit.

Jak se zatím na trávníku cítíte?
Už je to trochu lepší. Ze začátku jsem měl kondiční deficit, postupně to doháním. Cítím se líp a líp, i když ty zmařené šance proti Varnsdorfu tomu s tím moc nekorespondují. (rozesměje se) Měl jsem asi opačně nazuté kopačky.

To jste rozhodně neměl v utkání proti Regensburgu, kdy jste se dočkal první branky v hradeckém dresu. Ulevilo se vám, že 
v novém působišti nemusíte na gól čekat?
Ano. I když šlo o přátelák, tak jsem byl za gól moc rád. Hned se člověk cítí trochu líp. Stačí to jen přenést do mistráků.

Co se stalo při vašich zmařených příležitostech?
V první šanci jsem chtěl obejít gólmana, ale trochu jsem to ukopl a střílel jsem na dlouhou nohu. V druhé šanci se mi srazily dvě myšlenky, to musím řešit daleko líp.

Zlepšil jste si náladu asistencí u branky Marka Kuliče?
Ale jo. Pak jsem mu nahrál ještě na druhý, ale to už si kluci chtěli udělat Barcelonu a nic z toho nebylo.

O základní sestavu se perete s Pavlem Dvořákem. Věříte si, že trenér Prokopec ukáže před Teplicemi na vás?
Snažím se to nevnímat, hrát v klidu a v každém zápase se prosadit. Potřebuju se hlavně do toho dostat. Na svoji šanci si klidně počkám. Je mi celkem jedno, jestli to bude první kolo, druhé nebo až to další. Až šanci dostanu, tak do toho půjdu naplno. Vůbec neexistuje, že bych měl být uražený, pokud přednost dostane Dvořka.