V klubu panuje klid, nervozitu byste marně hledali. „Nebudeme z toho dělat drama. Pořád máme v tabulce nejvíc plusových bodů," říká Luboš Prokopec, trenér „votroků".

Jak jste vstřebal prohru v Táborsku?
Samozřejmě mi to není lhostejné, ale zároveň se snažím zachovat nadhled. Prohrát jsme nemuseli. Jenže jsme nebyli produktivní. Kluci zápas odpracovali, hrálo se vysokém tempu. Bylo to byl zajímavé utkání s ligovými parametry.  V prvním poločase jsme neproměnili tři vyložené šance a museli střídat Jirku Janouška. Pak to bylo o prvním gólu, který jsme bohužel dostali my. Nebudeme z toho dělat drama. Pořád máme v tabulce nejvíc plusových bodů.

Mělo tak velký vliv na  horší výkon v druhém poločase odstoupení Jiřího Janouška?
Když byl v sestavě, tak jsme s ním ani jednou neprohráli. I v Táborsku jsme hráli poločas 0:0. Jeho přidanou hodnotou je, že po zisku míče dokáže hrát konstruktivně a z toho jsme schopni přejít do protiútoku. Po jeho odchodu jsme kazili jednoduché přihrávky, už to nebylo ono.

Střídající Emir Halilovič svoji roli nezvládl?
Nechci to tak hodnotit. Udělal maximum. Ještě nedávno byl zraněný. Navíc není jednoduché naskočit do rozehraného zápasu. V žádném případě nechci hledat viníky. V praxi jsme si vyzkoušeli, že pokud chceme uspět, musíme proměnit šance. A těch jsme měli pět.

V přípravě jste v posledních dvou zápasech neskórovali, v Táborsku vstřelil Vaněček gól až za rozhodnutého stavu v nastavení. Neznepokojuje vás to?
Neřekl bych. Oproti přípravě byl rozdíl v tom, že jsme se do šancí dostali. Šli jsme dvakrát sami brankáře, hlavičku Vaněčka do šibenice famózně vytáhl Toma, který podal nadstandardní výkon. Je jen otázkou času, kdy zase začneme góly střílet.

Už v neděli proti Třinci?
Ano. Nikdo si nepřeje, abychom ztratili další body. Už na nás bude větší tlak, ale na to jsme připravení. My i hráči. Vůči tomu jsme imunní.

Do branky jste postavil Tomáše Koubka na úkor Jiřího Lindra, levý kraj obrany měl na starosti Pavel Čermák místo Jiřího Poděbradského. Proč jste se rozhodl pro ně?
Největší dilema jsme měli v brance. Nakonec jsme se rozhodli pro Koubase vzhledem k jeho perspektivě pro klub a i s výhledem na „malé euro" v příštím roce. Čermák je zase prototyp moderního beka s rychlostními předpoklady. Oba zvládli zápas dobře.

Přijali Lindr s Poděbradským vaše rozhodnutí?
Pro nikoho to není jednoduché. Každý hráč se s tím musí smířit. Na hřiště může jen jedenáct fotbalistů. Tak to ve fotbale je.