I když klub (i samotný kouč) učinil v poslední době směrem k fanouškům vstřícné kroky, hlasitá podpora „kotelníků" při sobotním utkání s Českými Budějovicemi není vůbec jistá.

Shrňme si předchozí události: pár minut po porážce 0:1 v Příbrami na tiskové konferenci Prokopec vystupuje s prohlášením, že neodstoupí kvůli patnácti opilcům, kteří se domáhají jeho konce u mužstva.

Zajímavosti
173 dní. Tolik jich uplynulo od doby, kdy David Vaněček naposledy oblékl dres A mužstva. Stalo se tak 27. dubna ve vítězném zápase v Mostě (1:0). Poté si na tréninku zlomil holenní kost.

61, 62 bodů. Jeden bod rozdílu byl po skončení minulého ročníku Fotbalové národní ligy mezi Českými Budějovicemi (62) a Hradcem Králové (61). V první lize je jejich bilance výrazně chudší. Jihočeši za 10 utkání nasbírali bodů 8, „votroci" pouze 6.

900 minut.  Kompletních deset zápasů odehráli hradecký obránce Tomáš Holeš, na straně Českých Budějovic gólman Zdeněk Křížek a zkušený stoper Roman Lengyel.

4 a 20. „Votroci" dali doposud nejméně branek (4) ze všech celků Synot ligy, České Budějovice jich zase nejvíce inkasovaly (20).

Ortodoxních fanoušků, a nejen jich,  se věta vyřčená v emocích dotkne a dožadují se odvolání trenéra, které na stránkách Deníku formuluje ve svém pravidelném sloupku šéf fanklubu Votroci 2000 Jan Kotouček.

Nejen kvůli tomu o dva dny později zasedá představenstvo, které se 48hodinovým odstupem potvrdí Prokopce ve funkci. V dalším týdnu se výbor fanklubu schází se členy představenstva, zároveň mladý lodivod odpovídá na nepříjemné dotazy prostřednictvím klubového kanálu na youtube.

Hladina vzedmutých vášní mírně opadá, ale ne zcela. Fanklub znovu vydává prohlášení o pěti bodech, ve kterých respektuje rozhodnutí vedení, ovšem za splnění určitých požadavků.

Jakých? Tým musí mít po podzimu 16 a více bodů. V následujících dvou utkáních musí vykázat zisk minimálně čtyř bodů. Jinak je fanklub pro okamžité odvolání!

Slova o maximální podpoře v sobotním zápase s Českými Budějovicemi v komuniké chybí…

Mezitím se pro Deník vyjadřují osobnosti ze stran hráčů na podporu trenéra. Jak David Vaněček, Jakub Chleboun, tak Marek Kulič žádají fanoušky o vytvoření pozitivní atmosféry. Uspějí?

Podle našich informací by měl „kotel" v prvním poločase fandit na plné pecky, pak se uvidí podle výsledku…

„Přál bych si, aby k něčemu takovému nedošlo. Byl bych nerad, aby se to přeneslo na hráče. Vždyť oni jsou v tom nevinně," říká den před utkáním samotný kouč Prokopec a dodává: „Za poslední týden mi přišla spousta textových zpráv, ve kterých lidé stojí za mnou a fandí mi, což je příjemné."

Našponované vztahy s „ultras" ho neničí, sám má jiných starostí dost.

Ta největší? Vrátit tým do pohody ze začátku sezony, kdy na domácím hřišti předvádělo parádní výkony.

„Fotbal umíme, o tom jsme se přesvědčili," míní. „Českým Budějovicím se také výsledkově nedaří. Jsou na tom podobně jako my. Čeká nás důležitý zápas a my ho chceme zvládnout."

K dispozici má uzdravené opory Marka Kuliče a Davida Vaněčka. Minimálně jeden z nich by se měl objevit v základní sestavě.