V sobotu fotbalisté Hradce Králové otočili přípravu s Vlašimí, v neděli vypochodovali ve Wroclawi s domácím Slaskem. Dvě shodná vítězství 4:2 pořádně zahřála u srdce kouče „votroků" Luboše Prokopce.

„Jednoznačně mám radost z druhého poločasu ve Wroclawi. Ten jsme zvládli opravdu výborně," říká.

Dnes oznámí třiadvacet jmen fotbalistů, kteří se vešli do konečného kádru. Ostatní budou mít smůlu.

Ve víkendových zápasech jste uspěli. Těší vás víc než vítězství osm vstřelených branek?
Určitě. Osm branek je dost. Proti Vlašimi jsme dvakrát otočili nepříznivé skóre, což je taky důležitý faktor. Jednoznačně mám radost z druhého poločasu ve Wroclawi. Ten jsme zvládli opravdu výborně. Přitom Slask byl velmi kvalitní soupeř, v hledišti byly tři tisíce diváků. Výhra mě hodně potěšila.

Cítíte, že herně se stále zlepšujete?
Pokud bychom to brali zápas od zápasu, tak na tom něco rozhodně bude. Ale takhle se na to nechci dívat, víc mě zajímají nedostatky.

A ty jsou jaké?
Máme strašně moc ztrát v mezihře, při kombinaci. Pak nás stojí hrozně sil získat míč zpátky, v horším případě inkasujeme. Na tom musíme neustále pracovat a především se zlepšovat.

V zimě jste kádr doplnili několika novými hráči, další přišli z juniorky. Kdo vám dělá největší radost?
Pavel Čermák potvrzuje kvalitu. Je to rychlý hráč na kraj obrany. Kdo viděl zápas s Wroclawí, tak musel uznat, že podal dobrý výkon. Co se týče Juraje Križka, tak i když je s námi teprve týden, je vidět, že je to konstruktivní hráč, který má dobrou kolmou přihrávku. Chce hrát, je zkušený a navíc vůdčí typ. Bohužel onemocněl David Hovorka a Jan Hable se stále potýká se zraněním, které utrpěl na druhém tréninku.

Hable měl původně nastoupit už o víkendu. Je zranění vážnějšího charakteru?
Nechtěli jsme riskovat a jít do toho přes bolest. Pak by akorát hrozilo další zranění a prodloužení léčby. Vzhledem k tomu, že do prvního mistrovského utkání máme ještě celkem daleko, rozhodli jsme se Honzu pošetřit a do zápasu nasadit až bude stoprocentně zdravý.

Kdo z noviců má nejblíže do základní sestavy?
Nechci to v tuhle chvíli předjímat. Do začátku soutěže zbývá skoro měsíc.

Prozradíte aspoň na jakých postech máte otazníky?
Stále po jednom v každé řadě. Čeká nás pár přípravných zápasů, hledáme vyváženou základní sestavu. Nicméně osu máme. Šanci mají všichni, kdo ukážou v přípravě kvalitní výkonnost. Těším mě, že takových hráčů máme dost, tím se vytváří tlak na ostatní a všichni tak musí makat na sto procent. Z mého pohledu je to ideální stav.

Proti Vlašimi a Wroclawi dostali prostor další hráči z juniorky. Nejvíce se prosadil Matěj Ptáček. Řekl si výkony o stabilní šanci v áčku?
Matěj za nás odehrál zápas a půl, dal dvě branky, na jednu přihrál a jednou se po faulu na něj kopala penalta. Z tohoto pohledu si důrazně řekl o to, aby s námi zůstal. Z něho si mohou brát příklad i další hráči juniorky. Není nemožné se k nám dostat. Matějovi rozhodně pomohlo, že byl na podzim na hostování na Střížkově.

Kdy hodláte zúžit kádr?
Mužstvo zúžíme na jednadvacet hráčů do pole plus  dva brankáře.  V úterý to hráčům oznámíme. V pátek hrajeme s Ústím nad Labem („votroci" měli hrát s Teplicemi, ale ty odřekly). Tam se představíme již s uzavřeným kádrem.