Trenér staršího dorostu FC Hradec Luboš Prokopec věří v záchranu první ligy
Když vás vedení oslovilo, abyste převzal prvoligový starší dorost, rozmýšlel jste se dlouho?
Zpočátku bylo několik variant, ale když mi generální ředitel klubu Richard Jukl řekl, abych převzal nové mužstvo, cítil jsem, že musím klubu pomoci a udělat maximum pro udržení první ligy. Dlouho jsem se nerozmýšlel a nabídku přijal. Faktem je, že mám velmi dobré vztahy s bývalým koučem A dorostu Brožem a i z tohoto důvodu to pro mě nebylo jednoduché.
 
Trénovat žáky a dorost je velký rozdíl. Navíc budete hrát na jaře o záchranu…
Během svého působení v nové roli jsem poznal rozdíl v přístupu hráčů. Zatímco žáci mají fotbal rádi a dělají pro něj maximum, v dorostenecké kategorii je to trochu složitější. Kluci se kromě fotbalu připravují například na maturitu a mají i jiné zájmy. Přesto si myslím, že máme na to, abychom první ligu pro Hradec udrželi. I pro mě samotnéhgo je to nová výzva. Jsem přesvědčen, že v polovině června příštího roku se budeme radovat ze záchrany.
 
Jak byste zhodnotil závěrečná tři podzimní kola?
S Baníkem jsme podle mého názoru odehráli vynikající zápas především po taktické stránce. Ve Zlíně jsme nehráli vyloženě špatně, ale po hrubých individuálních chybách některých hráčů jsme inkasovali čtyři branky. S pražskou Slavií podali moji svěřenci katastrofální, řekl bych až nezodpovědný výkon. Mrzí mě hlavně jedna věc, že někteří hráči nechtěli pro úspěšný výsledek udělat maximum.
 
Na čtrnáctou Příbram ztrácíte čtyři body, což není mnoho…
Podzimní část soutěže měla nesmírně vyrovnaný průběh, o překvapivé výsledky nebyla nouze. Hodně napoví již třeba první jarní kolo, kdy my jedeme do Českých Budějovic a Příbram hostí vedoucí Olomouc. Já jsem však optimista a věřím, že manko co nejdříve smažeme.
Ať chcete nebo ne, někteří hráči současného kádru na první ligu nemají, souhlasíte?
Naprosto. Již nyní pracujeme na posílení. Rádi bychom k nám přivedli některé hráče z České ligy, a pokud to bude možné, tak i ze Slovenska. V zimní přestávce by u nás byli na testech a pak by se vidělo. Musí to být ale skutečné posily. Jisté je v tuto chvíli, že z B staršího dorostu k nám bude přeřazen Michal Klouda, naopak v týmu skončili Roman Michalec a Martin Grym, kteří u nás oba hostovali. Půjdou do jiných klubů.
Jak bude vypadat zimní příprava?
Začneme 4. ledna a převážně se budeme připravovat v domácích podmínkách. Pouze od 20. ledna absolvujeme týdenní soustředění na Pomezních boudách. Do zahájení mistrovských bojů sehrajeme asi dvanáct přípravných utkání.