Zase to nevyšlo. Fotbaloví junioři Hradce jsou i po druhém soutěžním kole bez bodu. Po předchozí domácí porážce s Olomoucí totiž ve čtvrtek jednoznačným poměrem padli v Mladé Boleslavi. Středočeši se k vítězství výrazně přiblížili již během prvního poločasu, kdy si vytvořili tříbrankový náskok. „Votroci" za stavu 5:0 už jen kosmeticky upravili stav. Jejich zmar dokreslilo vyloučení Haliloviče.

Juniorská liga: FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 5:1 (3:0). Branky: 20. a 27. Klobása, 22. a 50. Mehanovič, 55. Šulc – 70. Bláha. Rozhodčí: Kotalík – Urban, Vrzal. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (75. Halilovič). Diváci: 120. FC Hradec: Zavřel – Bodlák (46. Doležal), Zezula, Krčál, Kratochvíl – Halilovič, Vobejda, Schwarz (46. Kučera), Jukl (72.F. Langr) – Vaněček, M. Langr.

Utkání v Mladé Boleslavi se hrálo za úmorného vedra, ale zpočátku to nevadilo ani jednomu mužstvu. První čtvrthodina se tak odehrávala ve svižném tempu. V 17. min. domácí Klobása poprvé vyzkoušel pozornost Zavřela střelou zpoza vápna, ale neúspěšně. Stejný hráč se však prosadil o tři minuty  později, když se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Zavřelem a otevřel skóre zápasu. Ale to v této fázi hry, kterou ovládli domácí, nebylo vše. Ve 22. min. Mehanovič z hranice velkého vápna tvrdou střelou zvýšil na 2:0. První třicetiminutovku gólově uzavřel opět Klobása, ke kterému se dostal několikrát odražený míč. Poté mohl Jukl snížit po přihrávce Haliloviče, ale těsně minul. A tak se do kabin šlo za stavu 3.0 pro domácí. A bylo třeba přiznat, že zaslouženě.

Ve druhém poločase domácí pokračovali v kombinační hře a i nadále tahali za delší konec pomyslného provazu. Stav se měnil v 50. min., kdy se opět trefil Mehanovič. O pět minut později po několika nedůrazných zákrocích ve vápně přidal pátou branku boleslavské zálohy Šulc. Teprve poté se dostali ke slovu i „votroci". Kučerovu střelu brankář Diviš s námahou vytěsnil na roh, posléze Halilovič pálil nad. Nejhezčí akci hradeckých juniorů předvedl M. Langr, když po narážečce prošel zleva a přihrávkou přes celou branku vybídl Bláhu, který do prázdné nezaváhal – 5:1.

Kalich hořkosti si „votroci" vypili v 75. minutě. To se po druhé žluté kartě poroučel do sprch Halilovič. Paradoxně to však znamenalo, že domácí si již žádnou příležitost nevytvořili a utkání se dohrávalo mezi vápny v rovině osobních soubojů.

Jaroslav Veselý, trenér FC Hradec Králové: „Domácí byli po celé utkání jasně lepším týmem. Mrzí mě, že jsme jim cestu k vítězství více neztížili. Jsem hluboce zklamán z některých individuálních výkonů našich hráčů, které vedly k tomu, že jsme propadli i jako tým. Přesto jsem přesvědčen, že při větší odpovědnosti a úsilí jsme utkání ztratit nemuseli. Máme před sebou ještě hodně práce."   (jet)