Vroce 1961 se v trikách stejného designu postavili proti soupeři z nejslavnějších – proti velké Barceloně, a to v zápasu Poháru mistrů evropských zemí.

Dnes ve sněhově bílých dresech s červeným znakem města a černým číslem vyběhnou Votroci do třetího zápasu sezony FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Chrudimi. Po postupu Pardubic mezi elitu jde o jediné východočeské derby v druhé nejvyšší soutěži.Ikonické dresy jsou vzpomínkou na nejkrásnější rok v dějinách hradeckého fotbalu: Letos uplynulo šedesát let od zisku šokujícího mistrovského titulu.

„Kromě toho, že připomeneme toto výročí a prestižní evropské zápasy, má akce silný charitativní motiv. Celou sadu dresů podepíše mistr ligy z roku 1960 Ladislav Pokorný a věnujeme ji do aukce nadačnímu fondu Sport Hradec Cup,“ oznámil tiskový mluvčí klubu Michal Petrák.

Focení týmu HC Mountfield Hradec Králové a tisková konference
Výš než vloni. Až k medaili. Hokejisté Hradce mají vysoké cíle

To je chvályhodné, navíc dresy jsou vskutku báječné, jenže to vše staví před Votroky jasný úkol: Slávu by neměl pokazit nedobrý výsledek, chce to vyhrát, což by ostatně potvrdilo stoprocentní vstup do sezony.

První dvě utkání tým kouče Zdenka Frťaly ovládl, navíc se velmi dobře předvedl v přípravě proti ligovému Liberci. Padl sice 2:3, přesto (především v první půli) hrál velmi nadějně.„Byl bych rád, aby si hráči před utkáním uvědomili, že retro dresy připomínají historii klubu, neskutečně úspěšné období. Snad to přeneseme i do utkání s Chrudimí,“ řekl Frťala.

Ruční granát. Ilustrační foto
Muž našel na Hradecku ruční granát. 24 hodin ho ponechal v autě

Hradečtí před necelými šedesáti lety v prvním utkání na Campu Nou podlehli Kataláncům 0:4, v odvetě na Strahově ale dokázali uhrát po skvělém výkonu remízu 1:1. „Kdybychom zopakovali výkon z utkání s Barcelonou, bylo by to hezké. Ale hrajeme s Chrudimí, pro nás by bylo úspěchem vítězství.“

Zádrhelem však je, že si kotník zranil útočník Daniel Vašulín, posila právě z Chrudimi. Chybět bude až dva měsíce.