Je to tak. Votroci v této sezoně druhé ligy jen ve dvou případech zvítězili dvakrát za sebou. Nyní je to opět aktuální, po výhrách v Pardubicích a doma s Třincem by černobílí rádi natáhli úspěchy v neděli od 16.30 hodin ve Vlašimi.

„Chtěli bychom navázat na výkony v předchozích dvou zápasech, věřím, že se nám to podaří,“ řekl před duelem 21. kola Ondřej Prášil, asistent kouče Karla Havlíčka.

Tým je v dobrém rozpoložení díky dvěma výhrám, ale také proto, že se do sestavy vrací po nemoci rutinér Milan Černý. Exreprezentant odehrál například derby na pravém beku perfektně, minule proti Třinci však chyběl.

Přes slušnou formu si musí dát Hradec na Vlašim velký pozor. Tým je propojený s pražskou Spartou, gigant z hlavního města sem posílá mladé talenty na zkušenou. Ve druhé lize se mají připravit na vstup do velkého dospělého fotbalu.

Fotbalová národní liga, duel FC Votroci Hradec Králové - Třinec.
Střelec Pázler to odšpuntoval

„Vlašim v posledních dvou letech udělala velký progres, jejich způsob hry se přibližuje modernímu fotbalu, kdy všichni hráči jsou hodně v pohybu a kvalitní na míči,“ potvrdil kvalitu nyní devátého celku tabulky Prášil. „Je na nich vidět, že kluci jsou pohromadě, mají tam dost hráčů ze Sparty, takže se dobře znají mezi sebou. Jako tým pracují velmi dobře.“

Nakonec se to ukázalo i na podzim, kdy Středočeši Votrokům zatápěli. Vlašim vedla brankou Filipa Haška (syn kouče Bohemians Martina Haška už hraje za České Budějovice a na jaře dal Hradci znovu gól), domácí však skóre otočili.

„Bavili jsme se o tom s Karlem, že Vlašim tady předvedla velmi dobrý výkon. Byli hodně nepříjemní. Ale ukázal jsme velkou vůli a zápas zvládli,“ glosoval asistent.

Bude se to opakovat?